WhatsApp Hesap Silme Tehdidini Gevşetti: Bir Süre Daha Kullanabilirsiniz

WhatsApp güncellemesi yapmayanlar

WhatsApp yaptığı açıklamada Mayıs 15 için söylediği hesap silme tehdidini gevşettiğini söyledi. Ne var ki servisi kullanmayı sürdürmek için hala anlaşmayı kabul etmelisiniz.

Facebook bünyesindeki WhatsApp internet sitesinde yeni bir açıklama paylaştı. Yapılan açıklamada eğer kullanıcılar anlaşmayı kabul ederse hiçbir fonksiyonu kaybetmeyecekleri bilgisi vardı. Ayrıca, bildiğiniz üzere önceden Mayıs 15’e kadar anlaşmayı kabul etmeyenlerin hesaplarının kısıtlanarak ortadan kalkacağını öğrenmiştik. Yeni açıklamada ise şu ifade yer aldı:

“Bu güncelleme nedeniyle 15 Mayıs’ta hiç kimsenin hesabı silinmeyecek veya WhatsApp kullanımı etkilenmeyecek.”

WhatsApp mesajlara duygusallık

Bu önemli ifadeler uygulamanın internet sitesine yeni bir ekleme olarak dikkat çekiyor. Şubat ayında bu anlaşmanın son kabul edilme tarihini Mayıs ayına alan WhatsApp şu ifadeye yer vermişti:

“Geçerlilik tarihini 15 Mayıs’a kadar uzattık. O zamana kadar kabul etmezseniz, WhatsApp hesabınızı silmeyecek. Ancak, kabul edene kadar WhatsApp’ın tam işlevselliğine sahip olmayacaksınız. Kısa bir süre için arama ve bildirimler alabileceksiniz, ancak uygulamadan mesaj okuyamayacak veya mesaj gönderemeyeceksiniz.”

WhatsApp hesap silme tehdidini gevşetse de bu yeni durum kullanıcılar tarafından iyi değerlendirilmeli

WhatsApp yeni politikayı kabul etme süresini uzatmış olsa da, bu politikanın hayata geçişini iptal etmedi. WhatsApp’ın planları hakkında bilgi sahibi olan kaynaklar da bu durumu onaylıyor. Yeni kullanıcılar ve politikayı halihazırda kabul etmiş kişiler için 15 Mayıs’tan itibaren yeni politika hayata geçecek. Lakin buradaki güzel haber kabul etmeyen kullanıcıların işlevselliği hemen kaybetmeyecek olması. Eğer politikayı kabul etmezseniz WhatsApp size bunu hatırlatacak.

WhatsApp gizlilik sözleşmesi

İlk birkaç hafta bu hatırlatmayı kapatabileceksiniz. Ancak, bir süre sonra bu hatırlatma kalıcı halde ekranda yer alacak. Bununla birlikte, hatırlatma kalıcı hale geldiğinde uygulamanın işlevleri de kısıtlanacak. Politikayı kabul etmeyen kullanıcılar gelen aramaları yanıtlayabilecek, mesajları da bildirimler üzerinden hızlı yanıtlama ile yanıtlayabilecek. Buradaki kötü haber ise kullanıcıların bu noktada artık sohbet listesine erişemeyecek olması. Birkaç hafta bu şekilde devam ederseniz sonuçta bu sınırlı erişim de ortadan kalkacak. 120 gün sonunda ise anlaşmayı kabul etmeyen hesaplar silinecek.

WhatsApp’ın kullanıcılar üzerindeki baskısının bu hali de kimseyi memnun etmedi. WhatsApp’ın öne çıkan rakipleri Telegram ve Signal ise kullanıcılarını her geçen gün artırıyor. Peki WhatsApp’ın bu hamlesini doğru buluyor musunuz? Anlaşmayı kabul ettiniz mi? Etmediyseniz ne yapmayı düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Diğer haberler:

>> Xiaomi Poco F3 vs Xiaomi Poco X3 Pro: Hangisi Kazanır?

>> Kuantum Programlama Dili Eğitimleri İçin Microsoft Sizi Bekliyor