WhatsApp Türkiye Açıklaması Yaptı Yer Yerinden Oynadı: WhatsApp Türkiye Hakkında Ne Dedi?

Grup OluşturmWhatsApp iOS tasarımıadan WhatsApp Grup Mesajı Nasıl Gönderilir?

WhatsApp Türkiye açıklaması bugün yapılır yapılmaz büyük bir gündem oluşturdu. Twitter ve Ekşi Sözlük gibi platformların ana gündemlerinden bir tanesi de bu oldu.

Facebook tarafından yapılan açıklamaları az çok hatırlarsınız. Biz yine de kısa bir özet geçelim. Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp uygulaması, bundan sonra verilerimizi saklayacak. Bir sabah WhatsApp uygulamasını açtığımızda karşımızda bir sözleşme gördük. Bu sözleşmede Facebook şirketinin WhatsApp uygulamasından veri alacağı ortaya çıktı.

WhatsApp Türkiye açıklaması

Dünyanın en büyük uygulamaları arasında yer alan WhatsApp, Türkiye’deki kullanıcıları için bazı hatırlatmalarda bulundu. Bu hatırlatmalar, daha çok masum oldukları yönündeydi.

WhatsApp Türkiye açıklaması: “Kişisel sohbetleriniz şifreli kimse göremez”

Veri gizliliği günümüzün en büyük sorunları arasında yer alıyor. Şirketlerin önemli bir bölümü ne yazık ki kullanıcılara ait verileri şirketlerle veya kuruluşlarla paylaşabiliyor. Elbette bunu sadece Facebook şirketi yapmıyor. Aynı zamanda birçok kuruluş kullanıcılardan verileri alıyor ve bir şekilde kullanıyor.

WhatsApp Türkiye açıklaması

WhatsApp ile alakalı en çok kafa karıştıran gizlilik detayı kişisel mesajlar ile ilgiliydi. Birçok kişi kişisel mesajların okunacağını söylüyor WhatsApp tarafından yapılan açıklamada ise böyle bir şeyin doğru olmadığı söyleniyor. Şirketin yaptığı açıklamada, “Gizlilik Politikamız hakkında paylaştığımız son güncellemeden bu yana Türkiye’deki kullanıcılarımızdan birçok soru aldık ve bu soruları yanıtlamak istiyoruz. Bu sabah itibariyle Türkiye’deki kullanıcılarımıza, WhatsApp’ın ve Facebook’un mesajlarınızı göremediğini tekrar teyit eden özel bir durum mesajı göndermeye başlıyoruz.”

WhatsApp Türkiye açıklaması incelendiğinde aynı zamanda konum bilgilerinizin de paylaşılmayacağı söyleniyor. Gittiğiniz tatil beldeleri ya da seyahatiniz Facebook ile paylaşılmayacak. Son olarak WhatsApp tarafından yayınlanan yazıda asla kişilerinizin paylaşılmayacağı da ifade ediliyor. Telegram veya Signal gibi alternatiflere yönelenlerin en büyük korkularından birisi de buydu.

WhatsApp Türkiye açıklaması
WhatsApp her fırsatta gizlilik ve güvenlik gibi konulara önem verdiğini ifade ediyor. Ancak 2016 yılından beri Facebook tarafından bu bilgilerin alındığı söylenebilir. Şimdilik tartışmalar uzayarak devam edecek gibi görünüyor. Peki sizce WhatsApp uygulaması söylendiği gibi verileri kullanmıyor mu?
Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> TBMM WhatsApp Hakkında Açıklama Yaptı: Cezalar Gelebilir!

>> Telegram Ne Kadar Güvenilir? İşte WhatsApp Alternatifi Telegram’ın Bilinmeyen Özellikleri!