WhatsApp Kullanan Kişilerin Sayısı Rekor Üstüne Rekor Kırıyor: Hani Sevmiyorduk

WhatsApp kullanan kişilerin sayısı

WhatsApp kullanan kişilerin sayısı her geçen gün daha fazla artış gösteriyor. Bu artışın kaynağı ise birçok farklı nedene bağlı.

Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma uygulaması olarak bilinen WhatsApp sürekli olarak yenileniyor. Bu yenilenmenin sonucu olarak kullanıcı sayısını artırıyor. 2022 yılının ilk çeyreği değerlendirildiğinde WhatsApp açık ara önde diyebiliriz. Ayrıca Rusya ve Ukrayna arasındaki çatışmalar WhatsApp otoritesini arttırdı.

Konuyla ilgili yapılan araştırmalara baktığımızda 18 ile 34 yaş aralığındaki kişilerin daha çok Facebook ve WhatsApp gibi platformları tercih ettiğini görüyoruz. Ayrıca bu kişiler Instagram gibi platformları yine büyük oranda tercih ediyor. Yani Meta uygulamaları ön planda.

WhatsApp kullanan kişilerin sayısı artıyor

WhatsApp kullanıcı sayısı değerlendirildiğinde uygulamaya yönelenen kişi sayısının yüzde 41 oranında artış gösterdiğini görüyoruz. Ayrıca en iyi uygulamalar içerisinde WhatsApp en yüksek kullanıcı yüzdesi ile yine ön sıralarda. Yani uygulama her türlü öne çıkmayı başardı.

WhatsApp kullanan kişilerin sayısı

Bugüne kadar WhatsApp ile ilgili çok fazla iddia ortaya atıldı. Özellikle yeni güncellemenin Meta sunucularında değerlendirilecek olması büyük bir tartışma yaratmıştı. Açıkçası herkes kendi kişisel alanının ihlal edildiğine inanıyordu. Bu durum birçok kişinin Telegram ve Signal gibi platformlara yönelmesine neden oldu. Ancak bu durum yavaş yavaş tersine dönüyor.

Telegram ve Signal geri plana düşebilir

Konuyla ilgili ortaya çıkan detaylara baktığımızda Telegram ve Signal gibi platformların geriye düşme ihtimali olduğunu görüyoruz. WhatsApp özellikle Rusya ve Ukrayna savaşının hemen ardından daha güvenilir olmaya başladı. Telegram Rusya kaynaklı bir uygulama olduğu için biraz güven problemi yaşıyor.

ABD gibi ülkelerde Meta uygulamaları açık ara ön planda. Ayrıca küresel çapta Facebook ve diğer uygulamaların önde olduğunu görüyoruz. WhatsApp tüm bunlardan yararlanıyor ve ön sıralara kadar yerleşiyor. Peki sizin anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde hangisi favoriniz? Konu ile ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Telegram Kripto Paralarla Ödeme İmkanı Sunacak: İlk Transferler Yapıldı

>> Telegram Kullananlara Dikkat: Paralı Oluyor!