Whatsapp’a Tatil Modu özelliği yakında geliyor!

whatsapp tatil modu
Google News Abone Ol

Whatsapp, kısa bir süre önce Android beta sürümü için yayınladığı Tatil Modu, yakında tüm Android kullanıcılarına sunulacak. İşte detaylar.

Yeni özellikler sunmaya devam eden Whatsapp, Tatil Modu özelliğini de Android beta kullanıcılarına sunmuş bulunuyor. Yakın zamanda Whatsapp’ın tıpkı Telegram uygulamasındaki gibi kendini imha eden mesaj özelliğini getireceğini duyurmuştu. Telegram kullanıcıları tarafından çok sevilen bu özelliğin yakında Whatsapp’da çıkacak olması da kullanıcılarını bir hayli sevindirmişti. Bu özellik aktif edildiğinde, birine attığınız mesaj, 7 gün sonra kendini yok edecek. Henüz sınırlı sayıda kullanıcıya ulaşan kendini imha eden mesaj özelliği, tatil moduyla birlikte gelecek bir güncelleme ile kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

Whatsapp tatil modu ne işe yarıyor

Whatsapp’ın yeni özelliği tatil modu sayesinde arşivlenmiş sohbetlerden mesaj geldiğinde mesaj, sohbetler ekranında gözükmeyecek. Aynı zamanda arşive alınmış bir sohbetten gelen mesaj için bildirim de alınmayacak. Örneğin bir sohbet için tatil modunu aktifleştirdiğinizde, o sohbet size mesaj atsa dahi herhangi bir bildirim almayacaksınız. Aynı zamanda sohbetler ekranınızda da o sohbet gözükmeyecek.

whatsapp tatil modu

Android 2.20.199.8 sürümünde Whatsapp beta kullanıcılarına erişen yeni özellik, henüz tüm Android kullanıcılarına ulaşmamış durumda. Yakın zamanda Whatsapp beta sürüme yapılan bir güncelleme ile yeni bir özellik gelmişti. Bu özellik Whatsapp üzerinde ‘’Arşivlenmiş Sohbetleri Yok Say’’ olarak gözüküyordu. Bu özellik sayesinde Whatsapp üzerinde arşivlenen bir sohbet mesaj atsa dahi bildirimi gözükmeyecekti. Fakat bir süre sonra yeni gelen güncelleme ile arşivlenmiş sohbetleri yok say özelliği kaldırıldı. Birçok kullanıcı, bu özelliğin denemelerinin başarısız olduğunu ve bir daha gelmeyeceğini düşünüyordu. Fakat tatil modu ile birlikte bahsedilen özellik isim değiştirerek tekrar karşımıza çıktı.

Whatsapp’ın tatil modu özelliğinin ne zaman kullanıcılarla buluşacağı henüz belli değil. Fakat beta sürümünde test edilen özelliklerin kısa bir süre sonra tüm kullanıcılarla buluştuğunu hesap edersek, çok yakın tarihte, eğer özellikte bir sorun yaşanmazsa, Android ve iOS kullanıcıları için tatil m­odu özelliğini göreceğiz.

İlgili Haberler

>> WhatsApp depolama yönetimi aracı yenilendi

>> Whatsapp’ta, sohbeti sonsuza kadar sessize al özelliği yayınlandı!


CEVAP VER