Windows 11 Android Uygulamalarına Ne Zaman İzin Verecek? İşte O Tarih!

Windows 11 Android Uygulamalarına Ne Zaman İzin Verecek? İşte O Tarih!

Yakında Windows 10 ve Windows 11 işletim sistemli bilgisayarlarda Android oyunları rahatlıkla oynayabileceğiz. İşte detaylar.

Bu sene gerçekleştirilen Game Awards etkinliğinde, oyun severleri heyecanlandıran pek çok gelişme yaşandı. Bu gelişmelerden bir tanesi de, Android platformlarında tercih ettiğimiz oyun ve uygulamaların Windows 10 ve Windows 11 üzerinden de çalıştırılabileceğine dair yapılan açıklama oldu.

Google Play Store’da yer alan milyonlarca popüler uygulama, yakında Windows 10 ve Windows 11 işletim sistemli PC’lerde de çalıştırılabilecek. Yetkililerin şu an için gösterdiği en erken tarih, önümüzdeki yıl.

Bu arada, Microsoft’un uygulama marketleri tarafında Amazon ile daha önce yaptığı bir anlaşma vardı. Çoğu Amazon uygulaması Windows 11’deki Microsoft Store’da da yer alıyor. İşte buna bir de Google’ın Android marketini eklediğimizde, gerçekten heyecan verici sonuçlarla karşılaşmamız muhtemel.

Bir örnek vermek gerekirse… Diyelim ki Android telefonunuzda PUBG Mobile oynuyorsunuz ve oldukça iyi bir karakteriniz var. Telefonda saatler geçirdikten sonra PC’ye mi geçmek istediniz? Bunu yapabileceksiniz ve PC’nizde de oyundaki kaldığınız yerden oynamaya devam edebileceksiniz.

Google’da Oyunlardan Sorumlu Ürün Müdürü olarak görev alan Greg Hartrell, 2022 yılından itibaren Android oyun keyfinin telefonlar, tabletler, ChromeBook’lar ve Windows PC’lerde yaşanabileceğini tekrarlıyor.

Windows 11 Android Uygulamalarına Ne Zaman İzin Verecek? İşte O Tarih!

Peki Android oyunlarının Windows PC’lere gelmesi “oyunculuk profillerini” değiştirebilir mi?

Muhtemelen evet… Hemen her gün, işe ya da okula gidip gelirken akıllı telefonlarımızla ciddi vakitler geçiriyoruz. Yalnızca sosyal medya değil, oyun tarafında da pek çok seçenek var. Özellikle “ücretsiz” olarak sunulan oyunların ciddi kitleleri oluyor ve bu kitleler, bu oyunları daha rahat oynayabilmek için ekstra satın alımlar da yapıyorlar.

Örneğin, PUBG Online ve Call of Duty Mobile’ı göz önüne alalım…

İkisi de sıkı takipçilere sahip. Telefon ekranında daha rahat oynayabilmek için parmak eldivenleri satın alanlar, fiziksel tetik tuşları satın alanlar var. Hatta bu oyunları emülatörler aracılığıyla PC’lerde çalıştıranlar da var. Eh, yakında bu oyunların resmi olarak PC’lerde oynanabilecek olması, haliyle oyuncu profillerinde de değişikliklere yol açacaktır. Öyle ya, daha büyük ekranlarda, daha rahat kontrol mekanizmalarıyla, üstelik “şarjım biter mi” derdi olmadan oyun oynamak daha keyiflidir. Değil mi?

> Sony Otonom Sürüş Sistemlerinde Çığır Açmaya Hazırlanıyor: Otomobiller Daha Akıllı Olacak (Video)