Windows 11 Pro Kullanmayı Düşünüyorsanız, Microsoft’un Sizden İstekleri Olacak

Microsoft Windows açıklaması

Windows 11 Pro kullanmayı düşünüyorsanız, çok yakında bir Microsoft hesabına ihtiyacınız olacak. Ek olarak, ilk kurulum aşamasından itibaren bir de internet bağlantınız olmalı. En azından Microsoft, bunun zorunlu olacağını dile getiriyor. Korsan kullananlar bu habere üzülecek.

Microsoft, yakın zamanda gelmesi planlanan yeni güncellemeyle Windows 11 Pro’da bazı düzenlemeler yapmayı ve kullanıcı tarafında da yeni taleplerde bulunmayı düşünüyor.

Evet, bundan sonra kurulum aşamasında internet bağlantınızın olması zorunlu hale getiriliyor ve bir de Microsoft hesabınız olmalı. Özellikle Windows’u etkinleştirme yapmadan, korsan olarak kullananlar için kötü bir haber.

Microsoft, aslında Windows 10’dan bu yana herkesi Microsoft hesapları kullanmaya yönlendiriyor. Bu yeni hamleler sonucunda da daha fazla kullanıcının bu tarafa geçiş yapması muhtemel.

Firma, bu hamleyle hem kullanıcı sayısı tarafında daha doğru verilere erişebilecek ve tüm kullanıcılara en güncel Windows deneyimlerini aktarabilecek.

Bu arada, aynı gereksinimlerin Windows 11 Home edition için de geçerli olacağını söyleyelim. İster iş için isterseniz de ev kullanımı için tercih ediyor olun, iki tarafta da bu gereksinimler geçerli.

Windows 11 Pro Kullanmayı Düşünüyorsanız, Microsoft'un Sizden İstekleri Olacak

Windows 11 Pro, Windows 11 Home’a kıyasla daha güvenli. Microsoft’un bu konuda söyledikleri var. İşte detaylar…

Günümüzde siber tehditlerin çok önemli olduğunu ve kullanıcı fark etmeksizin hemen herkesin hedefte olduğunu söylemek mümkün.

Örneğin, Windows 11 Pro’da “BitLocker cihaz şifrelemesi” özelliği bulunuyor. Eğer cihazınız kaybolursa, bu özellik sayesinde cihazın tamamen şifreleniyor ve verilerin yetkisiz kişilerin ellerine geçmesinin önüne geçiliyor. Ek olarak bu sürüm, Windows Güvenliği’nin görüntüleyip yönetebilmenize de imkân sunuyor.

Öte yandan Windows 11 Pro’nun iş dünyası için daha uygun olduğu ve profesyonellere yönelik kurumsal anlamda çok daha fazla seçenek sunduğunu da ekleyelim.

Firma, bu işletim sistemi sürümüyle Azure’dan mobil cihaz yönetimine, Active Directory desteğine kadar pek çok detay sunuyor. Örneğin, çalışanlar oturum açma işlemlerini ve parolaları daha kolay bir şekilde yönetmek tek seferde oturum açabiliyor.

Daha fazla detay için Microsoft Türkiye’nin resmi web sayfasına göz atabilirsiniz.

https://www.microsoft.com/tr-tr/windows/compare-windows-11-home-vs-pro-versions

İlgili Haberler:

>> Twitter ‘dan DM, Yani Özel Mesaj İle İlgili Yeni Bir Güncelleme Geldi!