Xiaomi 13 Serisinin Lansmanı Ertelendi: İşte Sebebi!

Xiaomi 13

Xiaomi 13 serisinin lansmanı ertelendi. İşte seri ile beraber tanıtılacak olan iki model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi 13 serisinin ortaya çıkan tasarım ayrıntılarını incelediğimiz zaman Xiaomi 13 modelinde düz bir ekran yapısı bizleri karşılıyor. Ayrıca bu ekranın son derece ince çerçevelere sahip olduğunu da görmekteyiz. Söz konusu ekran delikli ekran tasarımı ile bizleri karşılıyor. Arka tarafına baktığımızda ise kare biçiminde yerleştirilmiş dörtlü kamera kurulumunun yer aldığını görmekteyiz. Bu kamera kurulumunda optik imaj sabitleyici destekli 54 MP ana kamera 12 MP ultra geniş açılı kamera ve 10 MP telefoto kamera yer alacak. Kamera tarafına baktığımızda Leica imzalı lenslerin bizleri karşılaması bekleniyor. 

Xiaomi 13 Serisinin Lansmanı Ertelendi: İşte Sebebi!

Bununla beraber pil tarafına baktığımız zaman 4.500 mAh pil kapasitenin bulunacağı iddia ediliyor. Bu pili desteklemek için ise 67W kablolu şarj ve 50W kablosuz şarj desteği yer alacak. İşlemci tarafında Qualcomm imzası taşıyan Snapdragon 8 Gen 2 yonga setini kullanacak olan Xiaomi 13 ve 13 Pro modelleri, RAM ve dahili depolama tarafında zengin seçenekleriyle geliyor. RAM tarafında 8 GB ve 12 GB’lık seçenekler ile gelecek olan iki model, dahili depolama tarafında ise 128, 256 ve 512 GB olmak üzere 3 farklı depolama alanı ile gelecek ayrıca. UFS 4.0 depolama birimini kullanacak olan Xiaomi 13 ve 13 Pro modelleri, RAM bellekte ise LPDDR5x RAM içeriyor.

Xiaomi 13

Serinin Pro modelini baz modelden ayıran önemli özellikler ise kamera tarafında olacak. Xiaomi 1­3 Pro modeli optik imaj sabitleyici desteğine sahip 50 MP ana kamera ve bunun yanı sıra 50 MP ultra geniş açılı kamera ve 50 MP telefon foto kamerasına sahip olacak. Serinin Pro modelinin pil kapasitesi ise 4820 mAh olacak. Bu pili desteklemek için ise 120W kablolu 50W kablosuz şarj desteğinin bulunması bekleniyor. Serinin Pro modelinin tasarım ayrıntılarına baktığımızda ise, kamera kurulumu tasarım olarak aynı olsa da 3 kameranın da aynı sensör boyutuna sahip olduğunu ve daha nizami durduğunu söyleyebiliriz.

Xiaomi 13

Aynı zamanda bu kameralar daha çıkıntılı görünmekte. Ekran tarafında ise kavisli ekran yapısı bizleri karşılıyor. Seriye ait önceki modellerin ülkemize satışa sunulduğunu biliyoruz. Muhtemelen Xia­omi 13 ve Xiao­mi 13 Pro modelleri de Türkiye’ye giriş yapacaktır. Önümüzdeki günlerde yeni modellerin Türkiye ihtimali hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Xiao­mi 13 ve 13 Pro modelleri hakkında yeni ayrıntılara sahip olmak için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Twitter Öneriler Kapsamını İyice Genişletiyor: Yeni Bir Sosyal Medya Deneyimine Hazır Olun