Xiaomi 13 Ultra Dudak Uçuklatan Fiyatı İle Ortaya Çıktı!

Xiaomi 13 Ultra

Xiaomi 13 Ultra modelinin fiyatı belli oldu. İşte Xiaomi 13 serisinin en pahalı ve en güçlü modelinin fiyatı ve tüm özellikleri.

Xiaomi 13 ve 13 Pro modellerinin geçtiğimiz aylarda Türkiye’de satışa sunulduğunu söyleyelim. iPhone ile arasında önemli bir fiyat farkı ile Türkiye piyasasına giriş yapan Xiaomi’nin artık uygun fiyat politikasından pek de eser kalmadığını söyleyebiliriz. Çünkü yıllar önce Xiaomi’nin amiral gemisi akıllı telefonlarına, iPhone modellerine göre ulaşmak daha kolay olmaktaydı. Geçtiğimiz aylarda da bu durumu sağlamış olacağız ki, Xiaomi 13 modeli, 30.000 TL’lik bir fiyat etiketi ile karşımıza çıkarken, serinin Pro modelinin 45.000 TL’lik bir fiyattan satışa sunulduğunu belirtelim.

Serinin Ultra varyantının ise uzun süredir Türkiye’de resmî olarak satışa sunulmadığını biliyoruz. Bu durumun genel olarak Türkiye’nin Xiaomi amiral gemisi akıllı telefonlarına ulaşma durumu ile alakalı olabilir. Fakat Ultra modellerinin Türkiye’ye gelmediğini, ve önümüzdeki dönmelerde tanıtılacak olan Xiaomi 13 Ultra modelinin de tanıtılmayacağını biliyoruz. Xiaomi 13 Ultra modelinin, Türkiye’ye geldiğini takdirde, en az 50.000 TL’lik bir fiyat etiketine sahip olacağını tahmin ediyoruz.

Xiaomi 13 Ultra Dudak Uçuklatan Fiyatı İle Ortaya Çıktı!

Xiaomi 13 Ultra modelini ilk olarak Çin’de piyasaya sürüleceğini biliyoruz. Çin’de piyasaya sürülecek olan modelin fiyatı belli oldu. Henüz söz konusu modelin Türkiye’ye satışla sunulup sunulmayacağı kesinleşmese de fiyatı bilgisi hakkında vergiler ve dolar kurunu da değerlendirerek Türkiye fiyatını tahmin edeceğiz.

Xiaomi 13 Ultra

Temel model, 6.299 yuan (916 $) karşılığında 8 GB RAM ve 256 GB depolama ile birlikte gelir. Bu fiyat, aynı bellek yapılandırması için geçen yılki Xiaomi 12S Ultra’dan 299 CNY daha yüksek. 12/512 GB Xiaomi 13 Ultra’nın 6.799 CNY’den (988 $) piyasaya sürülmesi beklenirken, en iyi 16/521 GB sürümünün 7.499 CNY’ye (1.090 $) mal olması bekleniyor. Bu fiyat söylentileri kesinlikle gayri resmi, bu yüzden onlara biraz güvenin. Xiaomi, 13 Ultra’nın çıkışını 18 Nisan’da duyurmaya hazırlanıyor, bu yüzden o zaman daha fazla ayrıntıya sahip olacağız.

Xiaomi 13 Ultra

Xiaomi 13 Ultra modelinin 16 GB RAM ve 512 GB dahili depolama alanına sahip olan versiyonunun vergiler ve dolar urunu değerlendirdiğimizde ortalama olarak 50.000 TL’lik bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Önümüzde günlerde yeni modelin Türkiye ihtimali hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Turkcell ‘Gönül Bağı Projeleri’yle deprem yaralarını saracak