Samsung Katlanır Tablet Üzerinde Çalışıyor: İşte Galaxy Z Tab!

Galaxy Z Fold 5

Samsung katlanır tablet modeli hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. İşte Z Tab serisi adı ile sunulacak olan yeni seri hakkında tüm detaylar.

Son zamanlarda katlanabilir modellere olan ilgi bir hayli artmakta. Yalnızca katlanabilir değil, uzayabilir, sarılabilir, bükülebilir vb. her türlü farklı tasarımlara insanlar ilgi duymaya başladı. Bazıları bu durumu, insanların artık hep aynı tasarıma sahip telefonları görmekten sıkıldığı için olarak yorumlasa da, bazıları ise büyüyen telefon ekranlarına bir çözüm için böyle bir teknoloji ihtiyacı olduğunu iddia ediyorlar.

Özellikle büyük ekran hazzını yaşamak isteyen fakat daha küçük bir tasarım arayanlar için bu tarz tasarımlar tercih ediliyor. Samsung ise ortaya çıkan katlanır tablet modeli ile zirveye oynayacak. İşte detaylar. Samsung Katlanır Tablet Hakkında Yeni Ayrıntılar Ortaya Çıktı! Geçtiğimiz günlerde bazı ayrıntılarına şahit olduğunuz Samsung Galaxy Tab Fold olarak adlandırılması beklenen tablet modelinin, cam tarafında kullanacağı teknolojiye ait yeni detaylar ortaya çıktı.

Samsung Katlanır Tablet Üzerinde Çalışıyor: İşte Galaxy Z Tab!

Samsung Katlanır Tablet

Bildiğiniz üzere Galaxy Z Fold 3 ve Z Fold 4 modellerinde UTG İsmini verdiğimiz ‘ultra ince cam’ teknolojisi kullanılıyordu. Söz konusu teknolojinin özellikle panelin katlanması ve sağlam kalması konusunda işe yarayan bir teknoloji olduğunu söyleyebiliriz. Fakat Samsung’un yıllardır piyasaya sürdüğü Z Fold ve Z Flip modellerinde hala kat izi sorununa bir çözüm bulunamadığını görmekteydik. Galaxy Tab Fold modelinde UTG teknolojisini kullanmayacağı yeni bir teknoloji üzerine çalışan Samsung’un, kat izi ve menteşe boşluğu gibi sorunlara çözüm bulması bekleniyor.

Samsung Katlanır Tablet

Samsung’un birkaç yıl önce aldığı bir patentin planlarına göre böyle bir tabletin nasıl görünebileceği aşağıda açıklanmıştır. Samsung katlanır tablet modelinde, yapmak istediğiniz ekrana bağlı olarak tabletin öne veya arkaya katlanmasını sağlayan çift menteşeye sahiptir. Samsung’un patentli kapaklı tablet tasarımı Galaxy Tab S9′a yaklaştıkça, Samsung’un gelecekteki serisi hakkında daha güvenilir bilgiler alıyor olmalıyız. Apple’ın katlanabilir cihazlara ilk girişinin de iPhone değil iPad olması bekleniyor. 2024 yılında piyasaya sürülmesi planlanan Ming-Chi Kuo, Samsung’un pazardaki ana rakiplerini yenmek için hâlâ zamanı olduğunu söyledi.

İlgili Haberler

>> Turkcell ‘Gönül Bağı Projeleri’yle deprem yaralarını saracak