Xiaomi 13 Ultra Geliyor: Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

Xiaomi 13 Ultra

Xiaomi 13 Ultra modelinin küresel lansmanının tarihi belli oldu. İşte Türkiye ihtimalli serinin en güçlü telefonu hakkında tüm sızıntılar.

Xiaomi 13 serisi modelleri, kamera tarafına en başarılı modeller arasında yer alıyor. Özellikle serinin Ultra modelinin de yine piyasanın en iyisi olarak karşımıza çıkması bekleniyor. Çünkü dünyanın en iyi lens üreticileri arasında adından sıklıkla söz ettiren Leica firması ile Xiaomi’nin anlaşmalı olduğunu biliyoruz. Xiaomi 13 Ultra modelinde de yine Leica imzalı lensler karşımıza çıktı. İlk olarak Çin pazarında piyasaya sürülen serinin en güçlüsü, yakında Avrupa’ya açılıyor.

Rekabetçi bir fiyat etiketi sunduğu takdirde, en iyi kameralı telefonlar arasında en çok sevilen modeller arasında yer alacağını tahmin ediyordu. Fakat sızdırılan bilgilere göre Xiaomi 13 Ultra modelinin fiyat olarak, en büyük rakibi iPhone 14 Pro Max ile hemen hemen kafa kafaya olabilir. Bu da Xiaomi modellerinin tercih edilme sebebi unutturacak bir hadise. Ayrıca yakında Avrupa’ya açılacak olan modelin lansman tarihi de belli oldu. İşte ayrıntılar.

Xiaomi 13 Ultra Geliyor: Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

Xiaomi’nin 13 Ultra amiral gemisinin Nisan ayında Çin’de piyasaya sürülmesiyle, küresel lansman tarihi belirleniyor. Xiaomi’nin Hong Kong ofisi, Xiaomi 13 Ultra’nın resmi fiyatlandırma ve bulunabilirlik ayrıntılarını almak için 7 Haziran Çarşamba günü bir etkinlik düzenleneceğini onayladı. Yani 7 Haziran itibariyle söz konusu modelin Avrupa’ya açılacağını görüyoruz. Son fiyat sızıntılarına göre 13 Ultra, Hollanda’da 1.299 € ve Almanya’da 1.277 fiyatla satılacak. Önceki söylentiler fiyatı 1.499 € olarak gösteriyordu. Bu yüzden fiyat tarafında beklentilerin altında olduğunu, uygun fiyatlı bir telefonun bizleri karşılayacağını görüyoruz.

Xiaomi 13 Ultra

Yeni modelin henüz Türkiye’ye gelip gelmeyeceği hakkında net bir ayrıntı bulunmuyor. Fakat Avrupa’daki fiyatlar gibi Türkiye’de de beklentilerin altında bir fiyat etiketi ile karşımıza çıkarsa, en çok satan amiral gemisi akıllı telefon olabilir. Çünkü Çin versiyonundan da şahit olduğumuz gibi Leica işbirliği ile Xiaomi 13 Ultra modelinin kamer tarafında harikalar yarattığını görüyoruz. Önümüzdeki günlerde Xiaomi’nin yeni modeli hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Xiaomi N7 Z Flip Serisine Meydan Okuyacak!