Xiaomi 14 Serisiyle İlgili Yeni Bilgiler Geldi. Snapdragon 8 Gen 3’e Ne Dersiniz?

Xiaomi 13T fiyat performans

Xiaomi 13 akıllı telefon ailesi, hali hazırda dünya çapında satışta olan bir aile. Tabii bu, Xiaomi 14 ailesi için çalışmaların yapılmadığı anlamına gelmiyor. Şimdiden sıradaki amiral gemisi modeller için söylenti boyutunda bilgiler gelmeye başladı bile. İşte detaylar.

Xiaomi 14 ailesi, yakında resmiyet kazanabilir. Sektörden sızıntı ve söylenti bilgiler paylaşan Digital Chat Station, Xiaomi 14 ailesine dair ilk detayları gün yüzüne çıkardı. Tabii bunların an itibarıyla kesin bilgiler olmadığını hatırlatmakta yarar var.

Buna göre Çinli teknoloji şirketi, yeni amiral gemisi modellerini önümüzdeki kasım ayı itibarıyla görücüye çıkarabilir. Evet, görünüşe göre daha aylar var…

Şu an Xiaomi 14 ve 14 Pro olmak üzere iki modelden söz ediliyor. Firma, bu yeni telefonlarında büyük ihtimalle Snapdragon 8 Gen 3 çipsetini kullanacak, ki bu da büyük ihtimalle Qualcomm tarafından ekim sonuna doğru tanıtılacak bir ürün. Dolayısıyla Xiaomi, Qualcomm’un en güçlü mobil çipset çözümünü teknoloji severlerle buluşturacak ilk üreticilerden bir tanesi olabilir.

Snapdragon 8 Gen 3 çipsetinde, yeni 1+5+2 çekirdek mimarisinin kullanılması bekleniliyor. Ana çekirdek olarak Cortex-X4 bulunacak. Buna ek olarak 5 tane Cortex-A720 çekirdeği ve 2 tane de Cortex-A520 çekirdeği. GPU tarafında da Adreno 750 bekleniyor ve tahmin edileceği gibi önceki nesle kıyasla ciddi performans artışlarının sunulması muhtemel.

Xiaomi 14 Serisiyle İlgili Yeni Bilgiler Geldi. Snapdragon 8 Gen 3'e Ne Dersiniz?
Fotoğraf temsilidir…

Xiaomi 14’ün pil ve hızlı şarj detaylarını da paylaşalım…

GSM Arena’daki bilgilere göre 14, 4,860mAh pil ve 90w kablolu hızlı şarj özelliğiyle gelebilir. Buna ek olarak, 50w kablosuz şarj özelliğinden de söz ediliyor. Pro modeli ise, tahmin edileceği gibi bu tarafta daha iddialı olabilir. 5000mAh pil kapasitesinden, 120w kablolu hızlı şarjdan ve 50w kablosuz şarj değerinden bahsediliyor.

Unutmadan, Xiaomi’nin son yıllarda amiral gemisi modelleriyle kamera teknolojileri tarafında ciddi atılımlar gerçekleştirdiğini hatırlatmakta yarar var. Leica ile yapılan ortaklık, 200MP kamera değeri ve 8K çözünürlüklü video yeteneği gibi detaylar sunan şirket, muhtemelen 14 ailesinde de tatmin edici detaylarla karşımıza çıkacaktır.

Yeni bilgiler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Xiaomi, son yıllarda ülkemizde de popülaritesini artıran bir marka, ama son ürünlerindeki fiyat yükselişleri dikkatlerden kaçmıyor doğrusu.

İlgili Haberler:

>> Call of Duty, PlayStation’da Kalabilecek mi? Microsoft Yemin Ediyor!