Xiaomi, 150W Şarj Teknolojisini Test Ediyor: Şimdi iPhone Düşünsün!

150W Şarj

Xiaomi, yakında piyasaya süreceği modelinde, 150W şarj teknolojisini kullanıcıların beğenisine sunabilir. İşte söz konusu teknolojinin sunulacağı ilk Xiaomi modeli hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Akıllı telefonlarda her ne kadar pil ömrünün önemi fazla olsa da kullanıcılar, daha çok hızlı şarj teknolojilerine önem gösteriyor. Çünkü telefonunuzun şarjı çok az dahi olsa 5 dakikalık şarjla bir günü çıkaracak kadar kullanım ömrü elde edebilmek, kullanıcıların hayali. Xiaomi ise geçtiğimiz yıllardan bu yana piyasaya sürdüğü akıllı telefonlarında hızlı şarj teknolojileri ile karşımıza çıkmaktaydı. Xiaomi’nin bu konuda rakiplerinden biraz daha üstün olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bazı markalar, amiral gemisi modellerinde dahi hızlı şarj desteği sunmuyorken, Xiaomi, orta segment modelinde bile rakip markaların amiral gemisi modellerine kafa tutacak şarj hızları ile karşımıza çıkıyor.

Yakında Xiaomi tarafından piyasaya sürülecek Xiaomi Mix 5 modelinde ilk defa karşımıza çıkması beklenen Xiaomi’nin 150W hızlı şarj teknolojisi hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. İşte akıllı telefonumuzun şarjının dakikalar içerisinde dolmasını sağlayan o teknoloji hakkında sızdırılanlar.

Xiaomi, 150W Şarj Teknolojisini Test Ediyor: Şimdi iPhone Düşünsün!

150W Şarj

2 yıl önce karşımıza çıkan Xiaomi Mi 10 Ultra modelinde, 120W hızlı şarj desteği bulunuyordu. Kullanıcıların söz konusu akıllı telefonu tercih etmesindeki en temel sebeplerden biri kamera iken, diğeri ise bu şarj desteği olmuştu. Daha sonrasında ise Xiaomi, piyasaya sürdüğü Mi 11 Ultra modelinde 67W’lık hızlı şarj desteğini tercih etti. Kullanıcılar şarj desteğinin, serinin bir sonraki amiral gemisi modelinde neden düştüğünü anlayamadı. Fakat serinin yeni modelinde hızlı şarj tekrardan gündemde.

Yakında piyasaya sürülmesi beklenen Xiaomi Mix 5 modelinde, 150W şarj teknolojisi kullanılacak. Aynı zamanda bu şarj aletinin, telefonun kutusundan çıkması bekleniyor. Yani 150W’lık şarj aletine ulaşmak için ekstradan para vermeye gerek kalmayacak.

Xiaomi 12 Ultra modelinin ne zaman piyasaya sürüleceğine dair henüz ortaya çıkan net bir açıklama bulunmuyor. Fakat bazı kaynaklar önümüzdeki aylarda yeni modelin piyasaya sürüleceğini iddia ediyor. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Xiaomi Black Shark 5 Modeli TENAA’da Görüldü: Oyun Canavarı!

>> Samsung Galaxy Z Fold 4 Ve Z Flip 4 Hakkında İlk Detaylar Belli Oldu!