Xiaomi Black Shark 5 Modeli TENAA’da Görüldü: Oyun Canavarı!

Black Shark 5

Xiaomi’nin oyun odaklı Black Shark 5 modeli TENAA listelerinde görüldü. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi’nin, oyun telefonları üreten alt firması Black Shark, ürettiği modeller ile ilgi odağı olmaya devam ediyor. 23 ve 30 Mart 2020 tarihlerinde tanıtılan, akıllı telefon piyasasına bomba gibi giriş yapan, serinin son modelleri Black Shark 4 ve Black Shark 4 Pro, son zamanlarda en çok tercih edilen oyun telefonları arasında yerini almayı başarmıştı. Her ne kadar oyun telefonu olarak karşımıza çıksa da, günlük kullanım performansı ile de kendisine hayran bıraktığını söyleyebiliriz. Sunduğu performansın yanında uygun fiyatı da üzerine eklenince, haliyle tüketicilerin en sevdiği model oldu.

Serinin yeni modeli Black Shark 5 ise aylardır sızdırılan detayları ile karşımıza çıkıyordu. Tanıtım için gün sayan yeni modelin bazı detayları resmiyet kazandı. Artık yeni model hakkında tüm özellikleri bildiğimizi söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra oyun alanında önemli işler çıkartacak Black Shark modelinin, kendisini liderliğe taşıyacak işlemcisi de doğrulandı. İşte yakında tanıtılacak model hakkında tüm ayrıntılar.

Xiaomi Black Shark 5 Modeli TENAA’da Görüldü: Oyun Canavarı!

Black Shark 5 Black Shark 5

Serinin 2022 yılında tanıtılacağı kesinleşti. Serinin önceki modelleri Mart ayında piyasaya sürüldüğü için, Black Shark 5 serisi ile piyasaya sürülmesi beklenen iki model de Mart ayında tanıtılması bekleniyor. Bununla beraber Black Shark 5 modelinde kullanılacak olan işlemci, ve söz konusu modelin teknik özelliklerine ilişkin de ilk ayrıntılar ortaya çıktı.

720 Hz dokunmatik örnekleme hızına sahip 144 Hz tazeleme oranına sahip bir panel ile karşımıza çıkacak olan model, Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen1 işlemcisinden güç alacak. Tabii ki bazı kullanıcıların, yeni modelin neden Snapdragon 8 Gen1 işlemcisini kullanmayacağını da sunacaktır.

Depolama tarafında 128 GB ve 256 GB seçenekleri ile karşımıza çıkması beklenen modelin ülkemize de giriş yapması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Daha fazla gelişmeden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Xiaomi Cihazlarda Az Bilinen Özellikler: Bu 4 Özelliği Daha Önce Duymadınız

>> İşte Karşınızda iPhone Air Katlanabilir Ekranlı Telefon Konsepti