Xiaomi 3. çeyrek başarısı, rakiplerini kıskandıracak!

Xiaomi 3. çeyrek başarısı
Xiaomi 3. çeyrek başarısı açıklandı. İşte geleceğin lideri olarak görülen markanın, yetkililer tarafından paylaşılan resmî sayısal verileri.
Xiaomi’nin yıllardır ülkemizde resmi olarak hizmet verdiğini biliyoruz. Her segmentten sunduğu akıllı telefonlarıyla bir hayli ilgi görüyor. Bunun yanı sıra diğer teknolojik ürünlerinin de ülkemizde bir hayli satıldığını söyleyebiliriz. Bununla beraber Xiaomi’nin alt markası Redmi ve Poco da fiyat performans alanında satışa sunduğu akıllı telefonları ile adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor. Son yıllarda önemli bir ivme kazanarak yüksek kar marjları ile karşımıza çıkan Xiaomi, 2021’nin üçüncü çeyreğindeki verilerini açıkladı. Önemli bir kar yüzdesi ve kullanıcı sayısı ile karşımıza çıkan marka geleceğin lideri olarak görülüyor. İşte Xiaomi’nin açıkladığı veriler.

Xiaomi 3.çeyrek başarısı, rakiplerini kıskandıracak!

Xiaomi’nin açıkladığı verileri incelediğimizde MIUI arayüzünün 500 milyon aktif kullanıcısının var olduğunu görmekteyiz. Bununla beraber halihazırda dünyamızda olan çip sıkıntısına rağmen akıllı telefon dünyasında %4.4’lük bir artışın söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Bu yükseliş ile beraber Xiaomi telefonlarının sayısı 43.9 milyona kadar uzanıyor.
Xiaomi 3.çeyrek başarısı
2021 yılının 3. çeyreğinde Xiaomi marka akıllı telefonlardaki satışlarından elde edilen toplam gelir 78.1 milyar oldu. Yıllık büyümesine baktığımızda ise yüzde 8.2 olduğunu görmekteyiz 2020’nin 3. çeyreğine göre %25 daha fazla bir büyüme kat edildiğini görüyoruz.
Xiaomi’nin 300 euro’nun üzerinde satılan üst segment olarak hitap edilen akıllı telefonları ise 11 pazarda en çok satılan akıllı telefon markası olarak ilan edildi. Diğer 59 bölgede ise ilk 5’e girdi. Bu yüzden piyasanın liderleri olarak gösterilen Samsung ve Apple’a Bir hayli yaklaştığını söyleyebiliriz. Önümüzdeki yıllarda Xiaomi’nin daha da büyük bir ivme kazanacağı ve sektörün liderlerinden biri haline geleceği düşünülüyor.
Genel olarak sektördeki liderliğini değerlendirdiğimizde Apple ve Samsung’un kafa kafaya yarıştığını görmekteyiz. İki devin hemen arkalarında ise Xiaomi geliyor. Önümüzdeki yıllarda Xiaomi’nin önemli bir atağa kalkması bekleniyor. Bununla birlikte Samsung ile kıyasıya bir rekabete girebilir.

İlgili Haberler

>> MIUI 13 güncellemesini alacak ilk Xiaomi modelleri belli oldu!

>> Xiaomi 12 Ultra, kamera özellikleri ile ortaya çıktı: Şimdi iPhone düşünsün!