MIUI 13 güncellemesini alacak ilk Xiaomi modelleri belli oldu!

MIUI 13

MIUI 13 güncellemesini alacak ilk Xiaomi, Redmi ve Poco modelleri ortaya çıktı. İşte yeni güncellemeyi alacak modeller.

Xiaomi’nin MIUI arayüzünün bir hayli sevildiğini söyleyebiliriz. Fakat yıllardır söz konusu arayüzü bazı sorunlar ile uğraşıyor. İlk Xiaomi modellerinin tercih edilmeye başlandığı yıllarda, MIUI arayüzünde reklamlar görmekteydik. Fakat sonraki sürümlerde o sorunlara çözüm getirildi. Artık güncel MIUI sürümlerinde herhangi bir reklam ile karşılaşmıyoruz. Özellikle son 2 yılda yayınlanan MIUI güncellemelerini incelediğimizde, yeni özelliklerin kullanıcılara sunulduğunu ve herhangi bir optimizasyon sorununun artık yaşanmadığını söyleyebiliriz.

Son yayınlanan MIUI 12.5 güncellemesini genel olarak incelediğimizde de optimizasyon bazında herhangi bir sorun ile karşılaşılmadığını da belirtelim. Fakat genel olarak bu durumun model model değiştiğini de söyleyebiliriz. Çünkü bazı Xiaomi modelinde sorun yaşamayan MIUI arayüzü, bazı modellerde sorun yaşayabiliyor. Yakında yayınlanması beklenen MIUI 13 sürümünü alacak ilk modeller de ortaya çıktı. İşte MIUI 13 sürümünü ilk kullanacak olan Xiaomi modelleri tam liste

MIUI 13 güncellemesini alacak ilk Xiaomi modelleri belli oldu!

MIUI 13

Bir geliştirici tarafından açıklanan listede, MIUI güncellemesini alacak ilk modeller belli oldu:

  • Xiaomi Mi Mix 4
  • Xiaomi 11 Pro / Ultra
  • Xiaomi 11
  • Xiaomi 11 Lite 5G
  • Xiaomi 10S
  • Redm, K40
  • Redmi K40 Pro / Pro+

Açıklanan listeye göre, özellikle en son piyasaya sürülen Xiaomi modellerinin, ilk güncellemeyi alacak cihazlar arasında yer aldığını belirtelim. Tabii ki önümüzdeki aylarda bu liste güncellenecektir. Aynı zamanda yeni sürümün sunacağı özellikler hakkında da henüz ortaya çıkan bir bilgi bulunmuyor. Önümüzdeki aylarda MIUI 13’ün sunacağı özellikler hakkında da sızıntılar gerçekleşecektir.

MIUI 13 kararlı sürümünün 2022’de yayınlanacağı biliniyor. Bu listenin kararlı sürüm yayınlanmadan daha da fazla modeli içermesi bekleniyor. Söz konusu liste güncellendikçe, haber de güncellenecektir. Yeni MIUI sürümünü alacak modellere ilişkin yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Xiaomi 12 Ultra, kamera özellikleri ile ortaya çıktı: Şimdi iPhone düşünsün!

>> Xiaomi Android 12 Güncellemesi Ne Zaman Hangi Modellere Gelecek? İşte Cevabı…