Bu marka akıllı telefonda Avrupa’da lider: Xiaomi’ciler üzgün 

En iyi Android telefon

Bu marka akıllı telefonda Avrupa’da lider: Xiaomi’ciler üzgün. İşte Counterpoint Research kaynağının yayınlandığı araştırma sonuçları.

4-5 yıl öncesine kıyasladığımızda 2021 yılında akıllı telefon üreten birçok markanın olduğu söyleyebiliriz. Son yıllarda marka çeşitliliğin arttığı pazarda, farklı fiyat kalibresine sahip markalar görmeye başladık. Genellikle Çinli şirketlerden uygun fiyatlı modeller görmeye alışkındık. Çinli şirketler arasında birinci olarak gösterilen Xiaomi’nin her segmentte ürettiği akıllı telefonları ile bir hayli tercih edildiğini biliyoruz. Uzun süredir ülkemizde hizmet veren köklü marka Samsung ise akıllı telefon sektöründe Apple ile kıyasıya yarış halinde. Fakat bahsi geçen markanın amiral gemisi modellerinin, birbirinden üstün noktalar olduğunu, en iyi bu marka diyebileceğimiz bir genellemenin yapılamayacağını da belirtelim. Counterpoint Research araştırma şirketi ise 2021 yılının üçüncü çeyreğinin bitmesi ile Avrupa’da en çok ilgi gören markayı açıkladı. Listenin devamını incelediğimizde de rakip markaların bir hayli uzağında olduğunu görmekteyiz. İşte o liste. 

Bu marka akıllı telefonda Avrupa’da lider: Xiaomi’ciler üzgün 

Bu marka akıllı telefonda lider

Paylaşılan tabloyu incelediğimizde Samsung’un, geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu sene de pazar lideri olarak paylaşıldığını görmekteyiz. Ayrıca bu yılın diğer çeyrek dilimlerinde de lider olduğunu biliyorduk. Güney koreli dev, 2021’in üçüncü çeyreğinde %35,8’lik oranla liderliğe oynuyor. 

Listenin ikinci sırasında ise bileşen kısıtlamalarına rağmen sorunlar ile karşılaşan Xiaomi’nin %51 ‘lik bir büyüme ile ikinci sıraya yerleştiğini görüyoruz. Önemli ölçüde büyüme sağlayan Xiaomi’nin, bazı sorunlar ile karşılaşmasına rağmen hala sıkça tercih edilen markalar arasında yer aldığı da belirtelim. Listenin üçüncü sırasında ise Apple’ın olduğunu görmekteyiz. Araştırma şirketinin verilerine göre artık Apple’ın eskisi gibi tercih edilmediğini görmekteyiz. Tabii bu durumun iPhone modelleri için geçerli olduğunu belirtelim. Diğer Apple ürünlerine baktığımızda hala lider olduğunu görmekteyiz. 

Tabii ki Apple’ın bu çeyrekte tanıtılmış olması da bu listede alt sıralarda olmasına sebebiyet verebilir. Önümüzdeki çeyrekle Apple’ı ilk sıralarda görmemiz muhtemel.

İlgili Haberler:

>> Türkiye’den Almanya Para Transferi Şaşırtıcı Şekilde Arttı! Peki neden?

>> WhatsApp Herkese Para Dağıtıyor: Zuckerberg Çok Israrcı