Xiaomi 4 Yeni Amiral Gemisi Telefon İla Geliyor!

Telefon Fiyatları

Xiaomi 12 serisine ait 4 yeni model yakında tanıtılacak. İşte Türkiye’de de satışa sunulması beklenen yeni modeller hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Yıllardır Xiaomi’nin uygun fiyatlı akıllı telefonları ile bilinen bir marka olduğunu biliyoruz. Özellikle giriş orta segment akıllı telefonlarda piyasadaki rakiplerinden çok daha uyguna güçlü modeller ile karşımıza çıkıyordu. Fakat amiral gemisi serisinde de uygun fiyatlar sunulsa da son yıllarda piyasaya sürülen amiral gemisi modellerinin uçuk fiyatlara satıldığını söyleyelim. Örneğin geçtiğimiz aylarda Türkiye’ye giriş yapan Xiao­mi 12 modeli, 21.000 TL’ye satılırken, X­iaomi 12 Pro ise 24.000 TL’lik bir satış fiyatı ile karşımıza çıkıyordu. Bu yüzden artık rakipleri ile hemen hemen aynı fiyat kalibresine sahip olduğunu belirtelim. Fakat teknik özellik tarafında Xia­omi’nin amiral gemisi modellerini incelediğimizde, yine Android tarafında piyasadaki en güçlü akıllı telefonlar arasında yer alıyor. Seriye ait tanıtılacak modeller, Xia­omi 12 Ultra, 12S, 12S Pro olarak sıralanmış durumda. Dördüncü model hakkında henüz ortaya çıkan net bir detay bulunmuyor. Fakat diğer modeller hakkında ortaya çıkan bilgiler mevcut.

Xiaomi 4 Yeni Amiral Gemisi Telefon İla Geliyor!

Çin sosyal medya platformu Weibo’da DigitalChatStation kaynağının paylaştığı gönderiye göre, önümüzdeki günlerde Xia­omi, 4 yeni amiral gemisi modelini tanıtacak bu modeller, Xiaomi 12 Ultra, 12S ve 12 Pro olacak. Aynı zamanda bu modellerin kamera odaklı akıllı telefonlar olduğunu belirtelim. Zaten geçtiğimiz günlerde yeni Xi­aomi modellerinin Leica ile işbirliği yapacağına dair sızıntılar bulunuyordu. Hatta Xiaomi 12 Ultra modelinde Leica logosunun yer alacağı da kesinleşmişti. Yakında tanıtılacak olan seriye ait diğer modellerde de yine Leica imzası olacak. Bu da yeni Xi­aomi telefonlarının kamera tarafında liderliği oynayacağı anlamına geliyor. Çünkü Leica markasının piyasadaki en iyilerinin arasında yer aldığını belirtelim. Bununla beraber Xiao­mi 12S Pro‘nun MediaTek imzalı Dimensity 9000 işlemcisine sahip  bir versiyona da sahip olacağı iddia edilenler arasında yer alıyor. Xiaomi 12 Ultra, 12S ve 12S Pro modellerinde ise Snapdragon 8+ Gen 1 yongası bulunacak.

Xiaomi

Önümüzdeki günlerde söz konusu modeller hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Henüz Türkiye’de satışa sunulup sunmayacağına dair net bir ayrıntı bulunmuyor. Fakat serinin diğer modelleri Xiaomi 12 ve Xiaomi 12 Pro modelinin aylar sonra Türkiye’ye geldiğini belirtelim. Bu yüzden söz konusu lansman gerçekleştikten aylar sonra Türkiye’ye gelme ihtimalinin olduğunu söyleyebiliriz.

İlgili Haberler

>> Haftalık Telefon Haberleri (12 Mayıs 2022-19 Mayıs 2022)

>> Fiyatı Düşen Ucuz Telefonlar: Bu Liste Değerlenecek!