Xiaomi Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü İle Şov Yapacak

Xiaomi artırılmış gerçeklik

Xiaomi artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerinden şov yapacak gibi görünüyor. Bu yeni gözlüğe baktığımızda ilginç detaylar bizleri karşılıyor.

Artırılmış gerçeklik gözlükleri ile ilgili çalışmalar birçok dev şirket tarafından yapılıyor. Apple bunlar arasında yer alıyor. Akıllı gözlük ile ilgili çalışmalarını devam ettiren şirketin yakın zamanda ürün tanıtımı yapması bekleniyor. Xiaomi ise ondan önce davrandı.

Çinli teknoloji devi tarafından üretilen bu cihazın Mijia AR olarak kayıtlara geçtiği görülüyor. Cihaz 100 gram gibi bir ağırlığa sahip. Aslına bakacak olursak bu ağırlık akıllı gözlükler için hiç fena sayılmaz. Cihazın görüntüsüne baktığımızda son derece ağır gibi görünen bir model olduğu söylenebilir. Ancak gerçekteki ağırlığı bu kadar fazla değil.

Xiaomi artırılmış gerçeklik teknolojisi

Bahsi geçen akıllı gözlük modelinin birçok önemli özelliği olmasına rağmen büyük bir dezavantaj yaratacak eksikliği bulunuyor. 100 gram ağırlığında olan gözlük ne yazık ki katlanabilir bir yapıya sahip değil. Bu nedenle gözlüğün sürekli olarak açık kalması gerekiyor.

Xiaomi artırılmış gerçeklik

Artırılmış gerçeklik gözlüğü hem üstün performansı hem de kaliteli kamerası ile kendisinden çokça bahsettirecek gibi görünüyor. Cihazda 8 çekirdekli özel bir snapdragon işlemci yer alıyor. Ayrıca 32 GB depolama alanı olduğunu söylemeden geçmeyelim. 3 GB RAM ise akıllı gözlüğün hızlı bir performans sergilemesini sağlayacak.

Çinli dev Xiaomi artırılmış gerçeklik gözlüğü kamera özelliği

Bu cihazın 50 MP çözünürlük sunduğu ifade edildi. Birincil kamerası son derece tatmin edici bir yapıya sahip. Gözlüğün periskopik telefon kamerasına baktığımızda ise 8 MP çözünürlük sunduğunu görüyoruz. Bu kameranın 15x düzeyine kadar hibrit yakınlaştırma yapması bekleniyor. Xiaomi artırılmış gerçeklik gözlüğü büyük dikkat çekiyor.

Yeni geliştirilen cihaza baktığımızda 399 dolar karşılığında satılacak olduğunu görüyoruz. Aslına bakacak olursak bu fiyat hiç fena değil. Ancak Türkiye’deki mevcut dolar kuru değerlendirildiğinde vergisiz 7142 TL olacak. Vergilerle birlikte cihazın bir hayli cep yakacağını söyleyebiliriz.

İlgili Haberler:

>> Amazfit Band 7 Geliyor: Xiaomi Band 7’yi Unutun!

>> OnePlus 10T 16 GB RAM ile Geliyor! Xiaomi’ciler Üzgün!