OnePlus 10T 16 GB RAM ile Geliyor! Xiaomi’ciler Üzgün!

Android 13 Beta

OnePlus 10T modeli 16 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanı ile görüldü. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

OnePlus markasının bir süredir ülkemize de hizmet verdiğini biliyoruz. Henüz tüm modellerini ülkemize getirmese de, bazı modelleri OnePlus garantili olarak karşımıza çıkıyor. Yakında tanıtılması beklenen OnePlus 10T modelinin de Türkiye’ye geleceğine dair sızıntılar mevcut. Geçtiğimiz günlerde söz konusu modelin, tasarım detaylarına ilişkin bazı detaylar ortaya çıkmıştı. Ayrıca bazı teknik özelliklerine dair de sızıntılar vardı. Fakat artık tanıtımına günler kaldığı için çoğu teknik özelliğini öğrendiğimizi söyleyebiliriz. Hem güvenilir kaynaklar tarafından hem de OnePlus resmî Twitter hesabı tarafından paylaşılan belgeleri değerlendirdiğimizde, OnePlus 10T modelinin, piyasanın en güçlü modelleri arasında yer alacağını işaret ediyor. İşte ülkemizde de satışa sunulacağına dair söylentiler ortaya çıkan yeni OnePlus modeli hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

OnePlus 10T 16 GB RAM ile Geliyor! Xiaomi’ciler Üzgün!

OnePlus’tan bir sonraki hamle olarak OnePlus 10 Ultra bekleniyordu. Fakat OnePlus, söz konusu serinin Ultra modeli yerine 10T gelecek. Hatta hakkında çoğu tasarım ve teknik detayları ortaya çıktı. İddialara göre OnePlus 10T 5G modeli, Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 8+ Gen1 işlemcisi ile gelecek. Söz konusu işlemcinin, Android tarafında en güçlü işlemci olarak geldiğini biliyoruz. Bu yüzden piyasadaki en güçlü akıllı telefonlardan birinin OnePlus 10T olacağını söyleyebiliriz.

OnePlus 10T

Bununla berber cihazda en çok dikkat çekici özellik, 16 GB RAM belleği. Genel olarak Çin menşeili markalarda sanal RAM özelliğinin revaçta olduğunu biliyoruz. Çoğu üst segment telefonlar 12 GB RAM + 4 GB sanal RAM desteği ile 16 GB değerlerine ulaşabiliyorlardı. Fakat OnePlus, 16 GB RAM desteğine sanal RAM kullanmadan ulaşabiliyor. Ayrıca 256 GB dahili depolama alanı ile gelmesi de önemli bir avantaj olacaktır.

OnePlus 10T, ekran tarafında 120 Hz tazeleme oranına sahip panel ile karşımıza çıkacak. Üst segment olarak sunulan modelin 120 Hz tazeleme oranı sunması da rakiplerine göre önemli bir artı sağlayacaktır. Kamera tasarımında OnePlus 10 serisi ile nerdeyse aynı görünüm ile gelen model, 50 MP ana kamera, 8 MP ultra geni açılı kamera ve 2 MP makro lens ile donatılıyor. Önümüzdeki günlerde tanıtılacak olan model hakkında yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> PlayStation VR2 Yakında Geliyor: İlk Ayrıntılar Belli Oldu