Xiaomi Elektrikli Otomobil Geliştirebilir: Yeni Bir Tesla Mı Doğuyor!

Cruise otonom sürüş

Xiaomi elektrikli otomobil geliştirmek için yola koyulmuş gibi görünüyor. Kısa bir süre önce ortaya çıkan bazı haberler bu durumu doğrular nitelikte. İşte merak edilen tüm detaylar.

Elektrikli otomobiller son dönemlerde fazlasıyla popüler oldu. Bundan sadece 10 yıl kadar önce bile şimdiki popülerliğinden eser yoktu. Tesla ile birlikte bu tür araçlara olan ilgi daha fazla artı. Hatta geçtiğimiz günlerde Apple bile elektrikli araç üretmek istediğini söyledi. Dünyanın en büyük teknoloji üreticileri arasında yer alan Xiaomi, onunla aynı yola girecek gibi görünüyor.

Çevreci olması ve çok daha yüksek bir teknoloji ile çalışması elektrikli araçlara büyük bir ilgi kazandırmıştı. Otomobil konusunda bu ilginin yine bazı şirketlerde toplanması bekleniyor. Şimdilik talebin daha çok Tesla merkezli olduğu görülüyor. Ancak ilerleyen zamanlarda bu ilgi Apple ve Xiaomi arasında da paylaşılabilir.

Xiaomi elektrikli otomobil konusunda kararlı

Çin merkezli bazı haber kaynakları tarafından ortaya atılan Xiaomi ile ilgili elektrikli araç iddiaları çok büyük yankı uyandırdı. Sırf bu yüzden dolayı Çinli üretici bazı açıklamalar yapmak zorunda kaldı. “Elektrikli Araç Sektörüne Girişle İlgili Raporların Netleştirilmesi” ismini taşıyan başlıkta önemli detaylara yer verildi.

Xiaomi elektrikli otomobil

Firma henüz resmi olarak onaylanmış bir projelerinin olmadığını ifade etti. Bu her ne kadar yalanlama olarak görülse bile aslında kendi içinde kritik bir detay barındırıyor. Resmi olarak onaylanmış bir projenin olmadığını söylemeleri aslında şu an bir projeye devam ettiklerini gösteriyor.

Xiaomi ilerleyen yıllarda sürpriz yapabilir

Dünyanın en büyük teknoloji güçlerinden bir tanesi olarak bilinen Xiaomi, ilerleyen vakitlerde böyle bir projesinin olduğunu açıklayabilir. Şu an için firma sadece açık bir kapı bıraktı ve iddiaları yalanlamadı.

Küresel çapta sadece Apple değil aynı zamanda Çinli şirketlerin de elektrikli otomobil üretmeye başlamaları çok büyük bir rekabeti beraberinde getirecek. Bu rekabet ile birlikte elektrikli araçlarda bir miktar fiyat düşmesi ortaya çıkabilir. Peki siz Xiaomi elektrikli otomobil ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Xiaomi’nin dizüstü bilgisayarı RedmiBook Pro, kusursuz tasarımı ile karşımızda!

>> Ugyun fiyatlı Redmi 9 Power, yakında piyasaya sürülecek