Xiaomi’nin dizüstü bilgisayarı RedmiBook Pro, kusursuz tasarımı ile karşımızda!

Redmi yeni dizüstü bilgisayarlar

Xiaomi’nin yakında tanıtmasını beklediğimiz, ultra ince tasarıma sahip RedmiBook Pro modeli karşımıza çıktı. İşte tüm bilinenler.

Xiaomi ve alt markası Redmi’nin birçok modeli karşımıza çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde karşımıza çıkan Redmi K40 ve K40 Pro modelleri bir hayli ilgi odağı oldu. Hatta sızdırılan özellikler ile birlikte Mi 11’den daha fazla ilgi göreceği de tahmin edildi. Bununla beraber Xiaomi’nin Redm­iBook Pro dizüstü bilgisayar hakkında da ilk detaylar ortaya çıktı. Son derece şık bir tasarım ile sızdırılan yeni modelin temel özellikleri belli oldu. Hakkında çok fazla teknik bilgiye sahip olmasak da genel olarak hoş bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. İşte yeni model hakkında bildiklerimiz.

Xiaomi RedmiBook Pro neler sunacak

Xiaomi, RedmiBook Pro modelinin görüntülerini resmi olarak yayınlandı. Cihazın ekranı, klavyesi ve kasası hakkında ilk ayrıntılar da ortaya çıkmış oldu. Paylaşılan görselde, arkadan aydınlatmaya sahip bir klavye ve alüminyumdan yapılan gövdesi ile karşımıza çıkan modelin bir hayli şık durduğunu söyleyebiliriz.

RedmiBook Pro

Cihazın tasarımının genel olarak Apple’ın MacBook serisine benzediğini söyleyebiliriz. Fakat genel olarak biliyoruz ki Xiaomi ve Redmi modelleri piyasadaki teknolojik cihazlara göre çok daha uyguna sunuyor. Redmi­Book Pro modelinin MacBook modelleri ile özelliklerini henüz kıyaslayamayacak kadar kısıtlı bilgiye sahibiz. Fakat RedmiBook Pro modelinin MacBook modellerinden çok daha uygun olacağını söyleyebiliriz. RedmiBook Pro’nun özellikleri belli olduğunda, fiyatını da baz alarak bir değerlendirme yapmanızı öneririz. Çünkü söz konusu dizüstü bilgisayar, uygun fiyatı ile gündeme geleceği için, özelliklerinin de fiyatına göre olması bekleniyor. Fakat her halükârda benzer fiyat özelliklere sahip dizüstü bilgisayarlardan daha iyi özellikler sunması bekleniyor. Yani Xiaomi’nin RedmiBook Pro modeli, fiyat performans alanında iyi bir iş çıkartabilir.

RedmiBook Pro

Cihazın İntel Tiger Lake H35 işlemcisi ile geleceği karşımıza çıkmış oldu. Geçtiğimiz ay tanıtılan intel yonga seti, CES 2021’de, düşük güç tüketimi ve yüksek performansı ile adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştı. Umarız RedmiBook Pro modelinde, bu performansı deneyimleme şansımız olur.

İlgili Haberler

>> Redmi Note 10 tanıtım tarihi belli oldu!

>> Xiaomi Mi 11 Lite, yeni görüntüler ile sızdırıldı!