Xiaomi Katlanır Telefon Yolda: Z Fold 3’e Büyük Rakip!

Xiaomi Mix Fold 2

Xiaomi katlanır telefon hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. İşte Samsung Galaxy Z Fold 3 modeline rakip gösterilen model hakkında ilk detaylar.

Son zamanlarda katlanabilir modellere olan ilgi bir hayli artmakta. Yalnızca katlanabilir değil, uzayabilir, sarılabilir, bükülebilir vb. her türlü farklı tasarımlara insanlar ilgi duymaya başladı. Bazıları bu durumu, insanların artık hep aynı tasarıma sahip telefonları görmekten sıkıldığı için olarak yorumlasa da, bazıları ise büyüyen telefon ekranlarına bir çözüm için böyle bir teknoloji ihtiyacı olduğunu iddia ediyorlar. Özellikle büyük ekran hazzını yaşamak isteyen fakat daha küçük bir tasarım arayanlar için bu tarz tasarımlar tercih ediliyor.

Samsung’un Z Fold ve Flip serisim odlelerinin, piyasadaki liderleri olduğu düşünülüyor. Fakat son yıllarda huawei ve Oppo gibi dev markalardan sunulan modeller, Samsung’un tahtını sarsmış durumda. Çok süre geçmeden Xiaomi tarafından da bir model gelmek üzere. İşte Z Fold 3 rakibi Xiaomi katlanır model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi Katlanır Telefon Yolda: Z Fold 3’e Büyük Rakip!

Gizemli modelin sızdırılan tasarım videosunu izlediğimizde, Z Fold 3 tasarımına sahip olduğunu görmekteyiz. Ayrıca söz konusu modelin, Mix Fold 2 adına sahip olacağı düşünülüyor.

‘zizhan’ kod adına sahip olan modelin, yeni bir akıllı telefon serisi mi, yoksa Mix Fold modelinin ikinci modeli mi olacağı henüz bilinmiyor. Fakat Mix Fold olduğu takdirde yeni model hakkında ortaya çıkan bazı detayların olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü geçtiğimiz günlerde Mix Fold 2 modeline ilişkin bazı detaylar ortaya çıkmıştı. İddialara göre söz konusu model 8 inçlik 120 Hz tazeleme oranına sahip bir panel ile bizleri karşılayacak. Rakibi Z Fold 3 ise, 7.6 inçlik bir ekran ile bizleri karşılıyordu.

Xiaomi Katlanır Telefon

İşlemci tarafına baktığımızda ise Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen1 yongasına sahip olacğaı öne sürülmüştü. Bazı kaynaklar tarafındna sie söz konusu telefonun 8 Gen1+ yongasından güç lacağını iddia ediyor. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla dertay ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S22 FE Bu Sene Gelmeyecek: İşte Sebebi!

>> Apple Uygulamaları App Store Üzerinden Kaldırılıyor