Xiaomi Mi 11 Lite, kamera kurulumu ile görüntülendi

Xiaomi Mi 11 Lite 

Xiaomi’nin amiral gemisi serisinin en uygun fiyatlı olması beklenen üyeli Mi 11 Lite modelinin kamera detayları ortaya çıktı.

Bildiğiniz üzer Xiaomi Mi 11 modeli, geçtiğimiz yılın son günlerinde karşımıza çıktı. İlk olarak Çin’de tanıtılan model, daha sonrasında ise Dünya’ya açıldı. 2020’nin en güçlü işlemcisi olarak iddia edilen Snapdragon 888 işlemcisinden gğç alan model, uzun süre boyunca AnTuTu listelerinde zirveye oynadı. Serinin Ultra ve Lite modelleri ise sabırsızlıkla beklenmekte. İlk olarak Ultra modelinin kamera odaklı olacağı kesinleşti. Bununla beraber Samsung’un ISOCELL GN2 lensini kullanacağı da belli oldu. Lite modelinin tüm özellikleri bilinmiyor fakat temel detaylar mevcut. İşte Mi 11 ailesinin en uygunu olması beklenen Mi 11 Lite modeli hakkında tüm ayrıntılar.

Xiaomi Mi 11 Lite üçlü kamera ile karşımıza çıkacak

Öncelikle Mi 11 Lite, kavisli bir ekrana sahip olmayacak. Bunun sebebi, yeni modelin serinin diğer modellerine göre daha uygun bir fiyata satılacak olması. Ortaya çıkan görüntüleri incelediğimizde, serinin Lite modelinin delikli ekran tasarımına sahip olduğunu görüyoruz. Arka tarafında ise Mi 11 modeline benzer bir kamera kurulumu karşımıza çıkıyor. Söz konusu kameralar, 3 adet olarak dizilmiş durumda.

Xiaomi Mi 11 Lite Kamera

Serinin Lite modelinin Snapdragon 732G işlemcisini kullanması bekleniyordu. Fakat yakın zamanda yeni modelin Snapdragon 755G işlemcisini kullanacağına dair de söylentiler ortaya çıktı. Bugün ise Mi 11 Lite’ın Snapdragın 775 kullanacağı öne sürüldü. bununla beraber yeni detaylar da sızdırıldı. İddialara göre 4.150 mAh pil kapasite sahip olacak modelin 5G desteği de bulunacak.

Xiaomi Mi 11 Lite Kamera

Söz konusu modelin Türkiye’ye geleceği konusunda net bir bilgi bulunmuyor. Çünkü ülkemizde henüz 5G bağlantı desteği olmadığı için, bazı markaların 5G destekli modelleri gelemeyebiliyor. Ülkemize giriş yapan bazı 5G modeller var fakat Xiaomi Mi 11 serisi için hala net bir açıklama bulunmuyor. Fakat Xiaomi, mutlaka yeni serisinin 4G versiyonunu da piyasaya sürecektir. Serinin 4G versiyonu ise hem daha uygun fiyata sahip olacak, hem de ülkemizde satışa sunulma ihtimali artacaktır.

Xiaomi Mi 11 serisinin Lite modeli hakkında aktarılanlar bu kadar. Günün sonunda baktığımızda, serinin 5G destekli olması, Türkiye’ye giriş yapıp yapmayacağı konusunda kuşkuları beraberinde getiriyor. Fakat Mi Türkiye bu konuda bizi üzmeyecektir ve Mi 11 amiral gemisi serisini Türkiye’de satışa sunacaktır.

İlgili Haberler

>> Xiaomi Elektrikli Otomobil Geliştirebilir: Yeni Bir Tesla Mı Doğuyor!

>> Redmi Note 10 Pro kanlı canlı görüntülendi!