Samsung Galaxy A52, suya dayanıklı olacak

Samsung Mobile, Bu 5 Ülkede Liderliği Rakiplerine Kaptırdı

Samsung’un uygun fiyattan piyasaya süreceği 5G destekli model Galaxy A52 hakkında yeni detaylar sızdırıldı­. İşte bildiklerimiz.

Samsung’un Galaxy A52 modeli, uzun süredir bekleniyor. Uygun fiyatlı olacağından şüphe edilmeyen modelin bir çok özelliği sızdırılmı­ş durumda. Cihazın aynı zamanda 5G desteğine sahip olması da, heyecan uyandırmasındaki en büyük etken. Çünkü 5G desteğine sahip cihazların fiyatı, genellikle 4G versiyonlarından pahalı oluyor. Fakat Samsung, söz konusu telefonu, piyasaya süreceği en uygun 5G destekli telefon olarak tanıtacağını açıkladı. Çok yakında karşımıza çıkması beklenen model, tanıtım için gün sayıyor diyebiliriz. Hakkında neredeyse bütün özellikler ortaya çıkan Galaxy A52 5G modeli hakkında işte tüm ayrıntılar.

Samsung Galaxy A52 5G

Galaxy A52 IP67 sertifikasına sahip olacak

Samsung’un yakında tanıtacağı Galaxy A52 5G modeli hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı. IP67 sertifikası ile sızdırılan modelin suya dayanıklı olacağı kesinleşti.

Orta segment akıllı telefonlarda suya dayanıklılık sertifikasını görmeyeli uzun bir süre olmuştu. Samsung söz konusu modelini piyasaya göre daya uygun fiyattan piyasaya sürmesine rağmen suya dayanıklı olacak.

Samsung Galaxy A52 5G .

CCC’de görülen bilgilere göre SM-A5260 model numarasını taşıyan cihaz hakkında daha fazla detay ortaya çıktı. Belgeleri incelediğimizde, yeni modelin 15W hızlı şarj desteklediği de ortaya çıktı.

Serinin bir önceki modellerinin piyasaya sürülme tarihleri ile kıyasladığımızda ise; Galaxy A51 modelinin Aralık 2019’da piyasaya sürüldüğü, cihazın 5G versiyonunun ise Nisan 2020’de piyasaya sürüldüğü görülüyo­r. Bu yüzden Şubat-Mart 2021 gibi piyasaya sürülecektir.

Cihazın genel özelliklerine baktığımızda, 6 GB ve 8 GB RAM seçeneğiyle gelen iki farklı varyantının olacağı tahmin ediliyor. Bununla beraber, Qualcomm’un Snapdragon 750G yonga setinden güç alacak ve Android 11 ile kutudan çıkacak. Arayüzünde ise One UI 3.0 sürümünü kullanaca­k.

Ortaya çıkan belgelere göre Galaxy A52 5G64 MP ana kamera, 8 MP makro lens, 12 MP ultra geniş açılı kamera ve 5 MP derinlik kamerasına sahip olacağı da biliniyo­r. Aynı zamanda cihazın; beyaz, mavi ve turuncu renk seçeneklerine sahip olacağı da iddia edilenler arasında.

Cihazın Türkiye’de satılıp satılmayacağına dair net bir bilgi bulunmuyor. Fakat iddialara göre, Galaxy A52’nin 4G versiyonu da olacak. Ülkemizde 5G bağlantısı henüz kullanılmadığı için 4G versiyonu ülkemizde satışa sunulacaktır. Haliyle 5G modelinden daha uygun fiyat etiketine sahip olacaktır.

İlgili Haberler

>> Samsung, Google, Oppo ve Xiaomi için katlanır ekranlar geliştirecek

>> Xiaomi Mi 11 Ultra, kamera özellikleri ile karşımızda: Çok can yakacak