Xiaomi Mi 11 Mini geliyor: iPhone 12’ye rakip!

Xiaomi mi 11 mini
Google News Abone Ol

Xiaomi’nin Mi 11 serisine mini modelinin eklenmesi bekleniyor. Küresel tanıtımı iki son sonra gerçekleşecek seri hakkında işte tüm detaylar.

Akıllı telefonların boyutları gün geçtikçe büyüyor. Hal böyle olunca kullanıcılar, şikâyet etmeye başladı. Akıllı telefonun cebe sığmaması ve büyük ekran sorunu, bu tür cihazları üretme konusunda ön ayak oldu. Apple, iPhone 12 serisinde bir de mini modelini piyasaya sürmüştü. Benzer performansı daha kompakt bir modelde yakalamak isteyenler için çok tercih edilen bir model oldu. Xiaomi’nin yakında küresel lansmanını gerçekleştireceği Mi 11 serisi ile birlikte gelecek bir Mi 11 mini modelinin piyasaya sürüleceği iddiaları mevcut. İşte tüm ayrıntılar.

İşte Xiaomi Mi 11 Mini hakkında tüm detaylar

Son zamanlarda Xiaomi kullanıcıları, yeni çıkan akıllı telefon modellerinin büyüklüğünden şikayetçiydi. Uzun süredir süren bu yakınmanın arından, bir de iPhone 12 serisiyle gelen mini modeli, takipçileri daha çok sinirlendirdi. Sonunda Xiaomi, kullanıcılarını dinledi ve kompakt bir model piyasaya süreceğini duyurdu. Yeni model, Xiaomi Mi 11 Mini adıyla piyasaya sürülecek.

Xiaomi mi 11 mini

Xiaomi Mi 11 ailesi tahmin edilenler daha geniş olacak. Normal şartlarda Mi 11, Mi 11 Pro ve Mi 11 Lite modellerinin sunul­acağı düşünülüyordu. Fakat bu modeller tanıtıldıktan sonra Mi 11 ailesi daha da genişleyecek. Bu modellerin ardından bir de Mi 11 Mini modeli piyasaya sürülece­k.

Aylardır hakkında birçok sızıntı gerçekleşen serinin, mini modeli hakkında herhangi bir sızıntı gerçekleşmemesi şaşırtıcı. Xiaomi, söz konusu modeli elinden geldiğince saklamış gibi görünüyo­r. Ancak küresel tanıtımına 2 gün kala mini modelinin sızıntısı da gerçekleşti.

Yeni model hakkında henüz net bir bilgi yok. Fakat iddialara göre 5,5 inç boyutunda olacak. AMOLED ekrana sahip olacağı da iddia edilenler arasında. Ayrıca Mi 11 m­ini modelinin, Qualcomm’un 8xx serisine ait bir yonga setinden güç alması bekleniyo­r. Cihaz hakkında henüz net bir bilgi yok. Fakat 8 Şubat’ta gerçekleşecek olan küresel lansmanda tanıtılması beklenmiyor. Büyük ihtimalle 2-3 ay sonra mini modeli de piyasaya sürülecektir.

İlgili Haberler

>> Xiaomi 30 milyon dolarlık yatırımla Türkiye’de üretime başlayacak

>> Xiaomi, fiyatıyla cep yakacak bir telefon üzerinde çalışıyor olabilir!


CEVAP VER