Prince of Persia Yeniden Yapımı Tekrar Ertelendi

Prince of Persia daha önce salgın sebebiyle gecikti
Google News Abone Ol

Sevilen, köklü seri Prince of Persia oyununun 2003 yapımı edisyonu The Sands of Time’ın 2021 yılında yeniden bizlerle buluşması bekleniyordu. Ancak bu oyun ikinci kez ertelendi.

2003 yapımı aksiyon-macera oyunu Prince of Persia The Sands of Time PC için yeniden yapılıyor. Bu oyun bilgisayar için Epic Games Store ve Ubisoft Store ile oyuncularla buluşacak. Konsol olarak Xbox ve PlayStation 2 döneminde bu oyunu oynamıştık. Oysaki bu yeni versiyon PlayStation 4 ve Xbox One’da da olacak. Üstelik oyunun yeni hali Assassin’s Creed için kullanılan Anvil oyun motoruyla yapılıyor. Bu bir nevi boynuzun kulağı nasıl geçtiğini de bize hatırlatıyor. Assassin’s Creed başlangıçta sadece yeni Prince of Persia oyununun bir prototipiydi.

Ve fakat 20 Ocak’tan 18 Mart’a alınan oyunun çıkışı yine ileri bir tarihe gitti. Oyunun geliştiricisi tazelenmenin beklenenden daha uzun süreceğini söyledi. Üstelik bu sefer bir tarih de verilmedi. 

Konu ile ilgili firmadan bir açıklama geldi. Açıklamada, “Prince of Persia: The Sands of Time yeniden yapımının çıkışını ertelemeye karar verdik.” Açıklaması Twitter sayfasından yapıldı. Açıklamada, “Bu ekstra geliştirme zamanı ekibimizin oyunu taze ve orijinaline bağlı olarak sunmasına imkan verecek.” ifadesi yer aldı.

Prince of Persia daha önce salgın sebebiyle gecikti

Oyun daha önce pandemi nedeni ile 20 Ocak tarihinde çıkacaktı. Firma, 2020 için “benzeri olmayan bir yıl” demişti. Ne yazık ki, 2021’de umduğumuz değişim henüz gerçekleşmedi. Sonuçta henüz işlerin düzeleceğine dair bir emare yok. Ancak Ubisoft, net bir yeni çıkış tarihi vermek istemedi.

Eylül’de duyurulan efsane oyun Sands of Time, Assassin’s Creed motoruyla sıfırdan yeniden hayat buluyor. Assassin’s Creed’in Prince of Persia içinden doğduğunu düşünürsek atasının yeniden yapımı için daha uygun bir altyapı daha olamazdı. Bu yeniden yapım, yepyeni grafikler, hareket animasyonları ve özgür bir kamera içerecek. Bu oyun özellikle Ubisoft’un Hindistan stüdyolarına emanet ettiği ilk yapım olma özelliğine de sahip.

Bu yeniden yapımın toplayacağı ilginin yeni bir Prince of Persia yapımına da yol açması muhtemel. Serinin ilk oyunu 1989 yılında Jordan Mechner imzasıyla çıkmıştı. Oyun hareket yakalama tekniğini kullanan ilk oyun özelliğindeydi.

Diğer haberler

>> Activision Modern Warfare Karakteri Yüzünden Davalık Oldu

>> 60 Yatırıp 3200 Kazandı: Borsa Yatırımcısı Bakın Neye Yatırım Yaptı!

 


CEVAP VER