Xiaomi Mi 11 Pro, bataryası hakkında büyük iddia

Xiaomi Mi 11 Pro

Xiaomi Mi 11 Pro hakkında yapılan son sızıntı ile telefonun pil kapasitesini ortaya çıkardı. Xiaomi’nin yeni amiral gemisi sağlam bir kaynağa göre 5.000 mAh bataryaya sahip olacak. İşte detaylar.

Xiaomi’nin yeni amiral gemisini piyasaya sürmeye hazırlanırken bir sızıntı akıllı telefonun pil kapasitesi ortaya çıktı. Önceki raporlara göre 4.700 mAh bataryaya sahip olacağı iddiası vardı. Fakat yapılan sızıntıya göre Mi 11 Pro, 5.000 mAh’lık bir bataryaya sahip olacak gibi duruyor.

Weibo’daki ünlü bir Çinli ihbarcı, pilin ikiye bölündüğünü söyleyen ayrıntıları ortaya çıkardı ve bu da bazı ultra hızlı şarjın elinizin altında olduğunu gösteriyor. Ancak, kaynağının adını vermedi ve en son mühendislik örneğinin 5.000 mAh pil ile geldiğini söyledi. Üstelik daha önceki raporlar, telefonun Xiaomi’nin Mi 10 Ultra ile tanıtılan ışık hızında 120W kablolu şarjını destekleyeceğini gösteriyor. Mi 11 Pro, geçen yılki Mi 10 Ultra’dan bile batarya kapasitesi olarak bir adım ötede.

Xiaomi’nin yeni amiral özellikle pil kapasitesi yönünde bu hamleyi yaparak baya ses getirmişe benziyor. Mi 11 Pro duyurusu için henüz resmi bir tarih belirlenmediğinden, yakında öğrenmeyi umuyoruz. Ayrıca henüz lansmanı yapılmayan Mi 11 Pro‘nun şubat ayında tanıtılması planlanıyor.

Xiaomi Mi 11 Pro

Xiaomi Mi 11 Pro hakkında bilinenler

Xiaomi 11 Pro’nun yonga seti olarak Qualcomm Snapdragon 888 sahip. Ekran tarafında ise 6.81 inç boyut, AMOLED ekran, 120 Hz yenilenme hızı ve  480 Hz dokunma örnekleme hızı ve 1.500 nit zirve parlaklığı sahip olacak gibi. Akıllı telefon HDR10+ destekli ekranı Gorilla Glass Victus cam ile korunuyor. Aynı zamanda yazımızda bahsettiğimiz gibi pil kapasitesinin 5.000W bataryaya sahip. 120W’lık hızlı şarj ile piyasa çıkması bekleniliyor. Yazılım bölümünde, telefon, şirketin kendi MIUI özel kullanıcı ara yüzü ile birlikte en son Android 11 işletim sistemini çalıştırıyor olması muhtemel gibi.

Kamera tarafında ise 120x yakınlaştırmaya sahip olması beklenen Mİ 11 Pro, 108 MP sahip bir ana kamera sahip olması olası. Diğer kameralardan bir tanesinin de orta menzilli bir yakınlaştırma seçeneğine sunması olası.

>>Galaxy M21 Android 11 güncellemesi geliyor