Netflix, Android kullanıcılarına yeni bir özellik daha getiriyor

netflix

Son zamanlarda, Android kullanıcılarına yeni özellikler getiren Netflix, bu özelliklere bir yenisini eklemek için çalışmalara başladı.

Netflix kullanan Android kullanıcıları şanslı diyebiliriz. IOS kullanıcılarına da yeni özellikler gelse dahi, bu özelliklerin ilk olarak Android kullanıcılarına gelmesi, kullanıcıları mutlu etmekte. Geçtiğimiz haftalarda yine Android kullanıcılarına bir Netflix güncellemesi daha gelmişti. Bu özellik sayesinde stüdyo kalitesinde ses sunmak amaçlandı. Üstelik bu kalite sağlanırken, herhangi bir özel kulaklık gerekmiyor. Çünkü yeni güncelleme, kulaklık farkı gözetkmeksizin, yüksek kaliteyi Android kullanıcılarına yaşatıyor. Bu özelliğin gelmesinin ardından, kullanıcılar Netflix keyfini yaparken, en yüksek kalitede yaşamaya başladılar.

Netflix uyku modu ile Android kullanıcıları rahatlayacak

Çok geçmeden Android kullanıcılarını ilgilendiren bir haber daha geldi. Her hafta yeni özellikler tanıtan Netflix, durmadı ve uzun süredir beklenen bir özellik için çalışmalara başladı. Yeni güncelleme ile gelecek ‘’uyku modu’’ sayesinde dizi/film izlerken yapacağınız zamanlayıcı ile Netflix otomatik olarak kapanacak. Üstelik bu özellik birkaç modelde test edilmeye başland­ı. İlk olarak Galaxy S21 Ultra modelinde keşfedildi. Şu anlık modellerde test edilen özellik, iddialara göre çok kısa bir süre içerisinde tüm Android kullanıcılarına gelecek.

Netflix izlerken bir anda sabah uyandığınızı fark edersiniz. Ve bir bakarsınız ki dizinin son sezonuna kadar ilerlemişsiniz. Yeni gelecek güncelleme ile, bu sorun ortadan kalkacak. Uyku zamanlayıcısını aktif ettiğinizde, seçtiğiniz süre içerisinde Netflix uygulaması kapanaca­k.

Netflix Android

Galaxy S21 Ultra modelinde görülen özelliği incelediğimizde, zamanlayıcı panelini görmekteyiz. Alt tarafta; 10 dakika, 30 dakika, 60 dakika ve bitiş seçenekleri görülüyo­r. Bu özellik ile seçtiğiniz dakika değerini işaretlediğinizde, o süre içerisinde Netflix uygulamanız kapanaca­k. En sonda bulunan bitiş kısmını işaretlendiğinde ise dizi veya film bittiğinde otomatik olarak kapanaca­k.

Yeni güncellemenin belirli cihazlar üzerinde test edildiğini biliyoruz. Android kullanıcılarına geleceği kesin olan güncellemenin, IOS kullanıcılarına da gelip gelmeyeceği henüz belli değil. Çünkü Android platformuna eklenen özelliklerden bazıları IOS’a gelemeyebiliyor. Android kullanıcılarına ise hangi tarihte geleceğine dair net bir bilgi bulunmuyor. Fakat yakın zamanda geleceği düşünülüyo­r.

İlgili Haberler

>> Netflix İş İlanı Verdi: Detaylar Burada!

>> Netflix Karışık Oynatma Özelliğinin Geleceğini Doğruladı