Xiaomi Mi Mix 5 Özellikleri Ortaya Çıktı: Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Xiaomi Mi Mix 5 özellikleri

Xiaomi Mi Mix 5 özellikleri yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Ayrıca fiyatı ile ilgili de bazı sızıntılar geliyor. Hadi gelin detaylara birlikte bakalım.

Özel akıllı telefonlardan bir tanesi olarak görülen Xiaomi Mi Mix 5, bazı ilginç detaylarla kendisini gündeme oturtmayı başarıyor. Hatırlayacağınız üzere şirketin Mi Mix Alpha projesinde bazı başarısızlıklar yaşanmıştı Bu nedenle piyasaya sunulma tarihi büyük oranda ertelendi.

Firmanın yeni akıllı telefonu olan bu model için böyle bir gecikme açıkçası pek beklenmiyor. 2021 yılı içerisinde herhangi bir aksilik olmazsa kullanıcılarla buluşacak. Lansman tarihi bu kadar yakınlaşınca haliyle bazı sızıntılar ortaya çıkmaya başladı.

Xiaomi Mi Mix 5 özellikleri: Tasarım ve ekran

Bu cihazın tasarımında içe doğru katlanma yöntemi kullanıldı. Böylece daha kolay bir şekilde taşınması amaçlanıyor. Bu modelde ayrıca ekran gövde oranı bakımından ekrana ağırlık verildi.

Xiaomi Mi Mix 5 özellikleri
2K 120Hz ekran yenileme hızı bir diğer önemli detay olarak karşımıza çıktı. Gelen birçok sızıntıya göre QHD ekran çözünürlüğü kullanılacak. Böylece cihazın ekran konusunda çıtayı yukarılara taşıması bekleniyor. Son zamanlarda akıllı telefonlar arasında ekran ile ilgili büyük bir rekabet vardı.

Xiaomi yeni akıllı telefonun donanım ve kamera özellikleri

  • Bu cihazda öncelikle 32 MP ekrana gömülü selfie kamerası olduğunu söyleyelim.
  • RAM bakımından 12 GB tercih edildi.
  • 4’lü kamera kurulumu sayesinde daha net görüntüler elde edilebiliyor.
  • Son olarak ekrana gömülü parmak izi okuyucusu yer alacağını söyleyelim.

    Xiaomi Mi Mix 5 genel olarak bu şekilde bizi karşılıyor. Cihazın bu özelliklerine bakıldığında gerçekten de piyasayı fazlasıyla zorlayacağını söylemek mümkün. Fiyatına gelecek olursak açıkçası bu durum pek yüzünüzü güldürmeyecek. Firmanın bu yeni cihazında ortalama olarak 21 bin TL fiyat talep etmesi bekleniyor. Yani genel olarak değerlendirildiğinde iPhone 12 modelleri ile aynı fiyatta olacak.

    Xiaomi Mi Mix 5 özellikleri ve fiyatı ile ilgili siz neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Redmi 9T Giriş Seviyesinde Nasıl Bir Çözüm Sunuyor. İşte Bu Yeni Ürünün Detayları…

>> MSI Stealth 15M Dünyanın En İnce Dizüstü Oyuncu Bilgisayarı Oldu