MSI Stealth 15M Dünyanın En İnce Dizüstü Oyuncu Bilgisayarı Oldu


MSI, Stealth 15M ile artık Dünyanın en ince dizüstü oyuncu bilgisayarı olduğunu açıkladı. İşte detaylar…

Oyuncu dizüstü bilgisayarlar üstün performans sunmalarına karşın güçlü donanımları nedeniyle diğer dizüstü bilgisayarlara göre bir hayli ağır ve kalın oluyorlar. Bu durum dışarıya çıkmamız gerektiğinde zorluklarla karşı karşıya kalmamıza neden olabiliyordu.

MSI’ın yeni çıkardığı Stealth 15M bir oyuncu dizüstü bilgisayarı olmasının yanında hafif ve ince oluşu yeni dizüstü bilgisayar almak isteyenler için uygun gözüküyor. Kolay taşınabilirliğinin yanında donanım tarafında da güçlü olan Stealth 15M tüketicilerin yeni favorisi olacak gibi duruyor.

Stealth 15M, baktığımızda 15,6 inçlik FullHD çözünürlüğe sahip IPS panelli bir ekran sahip ve 144 Hz ekran yenileme hızıyla oldukça oyuncuları memnun edecek gibi duruyor.

Stealth 15M’i, diğer dizüstü bilgisayarlardan ayıran en önemli nokta ise 15,95 mm bir kalınlığa sahip olması. Sealth 15M inceliğin yanında 1,69 kg ağırlığı ile dikkatleri üzerine topluyor.

MSI Stealth 15M

Stealth 15M, renk seçeneği olarak Saf Beyaz ve Karbon Grisi seçenekleri bulunuyor. Ayrıca Nahimic Audio ses desteği bulunduran dizüstü, MSI’ın kendi yazılımı ile özelleştirilebilen bir RGB klavye seti bulunduruyor. Stealth 15M’ini alüminyum çerçevesi de dayanıklılığı arttırıyor.

MSI Stealth 15M donanım özellikleri

Stealth 15M’in donanım tarafına baktığımızda ince yapısına rağmen güçlü olduğu gözüküyor. Stealth 15M sahip olduğu Intel 11. nesil Core i7-11375H CPU yanında Nvidia RTX 3060 Max-Q GPU ekran kartına sahip. MSI, 16 GB RAM ve 512 GB SSD kullanmıştır ve SSD istenildiği zaman yükseltilebilir.

Stealth 15M, içinde bulundurduğu donanımın seviyesini yüksek ısıya sebep olmaması için MSI, dizüstünün sıcaklığını kontrol altında tutabilmek için altı ısı borusu ve fanlar içinde Cooler Boost 5 termal soğutma sayesinde ısıyı kontrol altına almış.

Bağlantı olarak Wi-Fi 6 desteği bulunan dizüstü bilgisayarda iki USB 3.2 A tipi ve  iki USB-C bağlantı bulunmakta. Ayrıca dizüstü kamerası Full HD görüntü vermektedir.

CPU ve GPU yüklerini dengelemeyi ve genel sistem verimliliğini artırmaya yardımcı olmak için Nvidia’nın Dynamic Boost 2.0 teknolojisinden destek alıyor.

İlgili haberler

>>Xiaomi Mi 11 global sürümü FCC sertifikasını aldı.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here