Xiaomi Mix Fold 2, En Büyük Katlanabilir Ekranlı Telefon Olabilir

Xiaomi Katlanır Telefon

Xiaomi Mix Fold 2, gerçek anlamda akıllı telefon ile akıllı tabletin birleşimi olarak, üstelik stylus kalem desteğiyle gelebilir. 

Çinli Xiaomi’nin sıradaki katlanabilir ekranlı akıllı telefon modeli olması beklenen Mix Fold 2 için yeni bilgiler geldi. İlk model, Çin pazarına özel olarak hazırlanmış ve satışa sunulmuştu. 2 numaralı model ise, global pazarda boy gösterebilir.

Xiaomi Mix Fold 2, şimdiye kadar hazırlanmış en büyük katlanabilir ekranlı telefon olabilir

Xiaomi Mix Fold 2, tam 8 inç değerde ekrana sahip olabilir. Bu, mini model tabletlere kıyasla çok daha büyük bir değer. Biliyorsunuz, mini model tabletlerde genelde 7 inç değeri tercih edilirdi. Tabii 8 inç, “iç ekran değeri” olarak geçiyor. Yani katlanabilir mekanizmayı açtığınızda, iki ekranın birleşimi olarak 8 inç değeri ortaya çıkacak ve bu, hem bir şeyler izlemek hem de bir şeyler oynamak için iyi bir deneyim sunacak. En azından şimdilik tahminler bu yönde.

Diğer bazı güncel katlanabilir ekranlı telefonların ekran boyutlarıyla da kıyaslama yapacak olursak… Örneğin, Oppo Find N’in 7.1 inç değerde iç ekranı var. Galaxy Z Fold 3 ise, 7.6 inç değere sahip. Yani Xiaomi, bu iki modelden de daha büyük bir değer sunabilir.

Xiaomi, bu modelinde LTPO panel kullanabilir ve ekran tazeleme değeri olarak 120Hz değerini benimseyebilir. Böylece daha akıcı ve net detaylar mümkün olabilir. Zaten katlanabilir ekranlı telefonlarda genelde bu detaylar tercih ediliyor. Xiaomi’nin de bu yönde tercih yapması sürpriz olmayacaktır.

Xiaomi Mix Fold 2, En Büyük Katlanabilir Ekranlı Telefon Olabilir

Çipset tarafına gelecek olursak, üründe Qualcomm’un en güncel çipseti Snapdragon 8 gen 1 kullanılabilir. Bu da zaten ürünün amiral gemisi modeli olacağının bir diğer net kanıtı.
PhoneArena’da yer alan bilgiler, ürünün gerçek anlamda bir akıllı telefon ile tablet birleşimi olduğu yönünde. Hatta ürünün kalem desteği sunabileceği de konuşuluyor. Böylece ekran tam olarak açıkken dijital çizimler ve çeşitli tasarım imkânları da ortaya çıkabilir. Bu, tasarımcılar ve çizerler için güzel bir detay.

Bu arada, şu an Samsung S PEN kalemin Galaxy Z Fold 3 modeliyle uyumlu bir şekilde çalıştığını da ekleyelim.

Cihaz hakkında yeni bilgiler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler:

>> iPhone SE 2022, Yanında Başka Bombalarla Tanıtılabilir!