Xiaomi Redmi Note 11 Serisinin Pil Performansı Mercek Altında! Beklenmeyen sonuçlar mı

Redmi Note 11 ailesi, bütçenize göre pek çok seçeneğe sahip. Ayrıca, elleriniz ufak ve ufak ekranlı bir telefon istiyorsanız, bu çözümü de sunuyor. Evden çalışıyor ve online görüntülü toplantılara katılıyorsanız, Note 11 ailesinin selfie kameraları sizi memnun edecektir. Büyük ekran ve ultra hızlı şarj ihtiyaçlarınız mı var, öyleyse bu konularda da çözümler sunduğunu söyleyebiliriz.

Tabii çok fazla özelliğin sunulması sevindiricidir, ama önemli olan bir nokta da pil kapasitesi ve performansıdır. Öyle ya, sunulan özellikleri korkmadan, doyasıya kullanabilmek istersiniz. Şarj ihtiyacınız olduğunda da bunu hızlı şarj çözümüyle, dakikalar içinde halletmek istersiniz.

Bu videomuzda size Redmi Note 11, Note 11 S, Note 11 Pro, Note 11 Pro 5G ve Note 11 Pro+ 5G modellerinden söz edecek, özellikle de pil ve hızlı şarj detaylarına eğileceğiz.

Redmi Note 11 ailesi, Xiaomi’nin “uygun fiyata premium özellikler” sloganıyla teknoloji severlerin beğenisine sunduğu bir aile.

Öyle ki bu ailede yer alan bazı özelliklerin farklı üreticiler tarafından hazırlanan ve “amiral gemisi” olarak nitelendirilen telefonlarda dahi yer almadığını söylemeliyiz. 120Hz tazeleme değeri sunan ekran, kutuda gelen hızlı şarj destekli adaptör ve 120wHyperCharge hızlı şarj teknolojisi gibi.

Redmi Note 11 ailesi, Amoled ekran teknolojisini tercih ediyor. Orta seviye için yeterli kapasite ve performansta RAM ve depolama seçenekleri var. Her üründe çoklu kamera dizilimine yer verilirken, kolay bağlantı ve hızlı şarj için Type-C noktası konumlandırılıyor. Ek olarak, bahsedeceğimiz 5 telefonda da hızlı şarj özelliğinin bulunduğunu, hızlı şarj adaptörlerinin de kutuda geldiğini belirtelim. Ayrıca para vermenize gerek kalmıyor böylelikle.

Redmi Note 11, orta seviyede, Snapdragon 680 çipsetiyle geliyor. Oyun ve uygulamalar için yeterli performans sunabilen telefon, 90Hz tazeleme değeri sunan 6.43 inç ekrana sahip. Ufak ekranlı bir telefon arıyor ve tek elde kullanıma önem veriyorsanız, bu ürünü ön planda tutabilirsiniz.

Arka tarafta dörtlü kamera sistemi bulunuyor ve 50MP değerdeki kamera, f1.8 açıklık değeriyle dikkat çekiyor. Tam 5000mAh pil değeri bulunan ürün, beraberinde gelen 33w hızlı şarj adaptörüyle 81 dakikada şarj olabiliyor.
Cihaz, tek şarj ile normal kullanımda 2 gün, yoğun kullanımda da 1 günü geride bırakmanıza yardımcı oluyor.

Note 11 S, tek elde rahat kullanım sunabilen telefonlardan. Tıpkı Note 11 gibi 90Hz tazeleme değeri sunan 6.43 inç Amoled ekranla geliyor.
Çipset tarafında MediaTek Helio G96’yı görüyoruz. Deneyimlerimiz itibarıyla, popüler uygulamaları rahatlıkla çalıştırabilir, Google Play Store’daki pek çok oyunu da oynayabilirsiniz.

Note 11 gibi bu telefonda da dörtlü kamera sistemi var, ama 108MP değerdeki kamerasıyla fark yarattığını söyleyebiliriz.

Ürün, 33w hızlı şarj destekli 5000mAh pile sahip ve hızlı şarj adaptörü, cihazın kutusundan çıkıyor. Tek şarj ile normal kullanımda 2 günü, yoğun kullanımda da 1 günü geride bırakabiliyorsunuz.

Xiaomi Redmi Note 11 S, 0’dan %100’e 92 dakikada şarj edilebiliyor.

Redmi Note 11 Pro, tasarım hatları ve yıldız mavisi renk seçeneğiyle ön plana çıkan bir model.

Ürünü önceki saydığımız iki üründen ayıran dikkat çekici bir farkı ise, ekran boyutunun 6.67 inç değerde olması ve 120Hz tazeleme değeri sunabiliyor olması.

Böylece büyük ekran ihtiyacı olan ve bu ekranı iyi bir görüntüleme kalitesiyle kullanmak isteyenler mutlu olacaktır. Büyük ekran yalnızca bir şeyler izlemek için değil, ofis dosyalarınız ve mail süreçleriniz için de kullanışlı deneyimler sunabilir.

Telefonda MediaTek Helio G96 çipseti ve dörtlü kamera sistemi bulunuyor. Ana kamera olarak 108MP değerde kamera konumlandırılmış ve f1.9 açıklık değeri sayesinde, düşük ışık koşullarında da güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Redmi Note 11 Pro Performansıyla Göz Dolduruyor

Bu telefonumuz da 5000mAh pil değerine sahip, ama öte yandan bu kez 67w hızlı şarj değerini görüyoruz, ki bu ciddi bir artış. Ürün, 53-dakikada tamamen şarj oluyor ve yoğun kullanımda bir günü rahatlıkla geride bırakabiliyorsunuz. Gün içinde şarj ihtiyacınız mı oldu? Sadece birkaç dakika şarj ederek saatlerce ek kullanım elde edebilirsiniz.Xiaomi Redmi Note 11 Serininin Pil Performansı

Note 11 Pro 5G, isim takısından da anlaşılacağı üzere bünyesinde 5G bağlantı teknolojisini barındıran, geleceğe yönelik yatırım anlamı da taşıyan bir cihaz. Diğer tüm detaylar sizin için hazırladığımız videomuzda…

Web : https://BTGunlugu.com
Twitter : https://twitter.com/AliYavuzSahin
Twitter : https://twitter.com/BTgunlugu
Facebook : https://www.facebook.com/BTGunlugu