Xiaomi 12S Ultra ve Xiaomi 11 Ultra Karşılaştırması: Bir Yılda Neler Değişti!

Xiaomi 12S Ultra ve Xiaomi 11 Ultra Karşılaştırması

Xiaomi 12S Ultra ve Xiaomi 11 Ultra karşılaştırması değerlendirilmeleri ile iki model arasındaki fiyat farkının verilip verilmeyeceğinden bahsedeceğiz. İşte iki model arasındaki temel farklar.

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi 12S serisi Çin’de tanıtılmıştı. Seriye ait 3 farklı modelin piyasaya sürüldüğünü belirtelim. Bu modeller, Xiaomi 12S, 12S Pro ve 12S Ultra olarak sıralanıyor. Söz konusu modeller arasında en çok ilgi gören cihazın Xiaomi 12S Ultra olduğunu belirtelim. Xiaomi’nin bugüne kadar piyasaya sürdüğü en güçlü akıllı telefon olarak karşımıza çıkan model, kamera tarafında Leica ile çalışarak kamera kalitesini zirveye taşıdı. Geçtiğimiz yıllarda Leica ile çalışan Huawei markasının, kamera tarafında zirvede olduğunu söyleyebiliriz. Xiaomi de 12S Ultra modeli ile, Android tarafına en iyi kameraya sahip akıllı telefon olacaktır.

Xiaomi 12S Ultra

Fakat Xiaomi 12S Ultra modelinin bir yılda serinin önceki modeline neler kattığı konusunda bir hayli merak uyandırdı. İşte sizler için hazırladığımız Xiaomi 12S Ultra ve Xiaomi 11 Ultra karşılaştırması.

Xiaomi 12S Ultra ve Xiaomi 11 Ultra Karşılaştırması: Bir Yılda Neler Değişti!

Xiaomi 12S Ultra ve Xiaomi 11 Ultra Karşılaştırması

Genel olarak değerlendirdiğimizde, iki modelin de kafa kafaya olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle ekran çözünürlüğü ve pil tarafında, Xiaomi’nin neredeyse önceki modelin üzerine hiçbir şey katmadığı görülüyor. Tabii ki kamera ve işlemci tarafında önemli farklar mevcut. Fakat her ne kadar önemli farklar olsa da bu farkların 300-350 dolarlık bir fiyat etiketi ile ölçülemeyeceğini söyleyebiliriz.

Xiaomi 12S Ultra ve Xiaomi 11 Ultra Karşılaştırması

Örneğin Xiaomi, hızlı şarj konusunda her yıl önemli gelişmelere imza atıyor. Öyle ki orta segment modellerinde dahi 67W hızlı şarj teknolojisine yer vermeye başladı. Fakat markanın en güçlü ve en pahalı akıllı telefonu olarak anılan Xiaomi 12S Ultra modelinin, hızlı şarj konusunda hala yerinde sayması kullanıcıları üzmüş durumda.

Xiaomi 12S Ultra ve Xiaomi 11 Ultra karşılaştırması değerlendirmesini yaptığımızda, yıl farkından dolayı bazı geliştirmeler karşımıza çıkıyor. Fakat bu fiyat farkına göre Xiaomi 12S Ultra modelinin, o kadar da gelişmiş bir model olmadığını söyleyebiliriz. Her ne kadar kamera tarafında önemli geliştirmeler söz konusu olsa da, diğer özelliklerde iki model arasında önemli farklar bulunmuyor.

İlgili Haberler

>> Instagram Hesabınızı Sigortalamak İster Misiniz?

>> Huawei Nova 10 Tanıtıldı: Kartlar Yeniden Dağıtılıyor!