Xiaomi 13 Ultra Tanıtım Tarihi Belli Oldu: En İyi Kameralı Telefon!

Xiaomi 13 Ultra

Xiaomi 13 Ultra modelinin tanıtım tarihi belli oldu. Söz konusu modelin kamera tarafında sunduğu teknolojiler ile harikalar yaratacağına eminiz. İşte Xiaomi 13 serisinin en güçlü varyantının sunacağı özellikler ve hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi 13 ve 13 Pro modellerinin geçtiğimiz aylarda Türkiye’de satışa sunulduğunu söyleyelim. iPhone ile arasında önemli bir fiyat farkı ile Türkiye piyasasına giriş yapan Xiaomi’nin artık uygun fiyat politikasından pek de eser kalmadığını söyleyebiliriz. Çünkü yıllar önce Xiaomi’nin amiral gemisi akıllı telefonlarına, iPhone modellerine göre ulaşmak daha kolay olmaktaydı. Geçtiğimiz aylarda da bu durumu sağlamış olacağız ki, Xiaomi 13 modeli, 30.000 TL’lik bir fiyat etiketi ile karşımıza çıkarken, serinin Pro modelinin 45.000 TL’lik bir fiyattan satışa sunulduğunu belirtelim.

Serinin Ultra varyantının ise uzun süredir Türkiye’de resmî olarak satışa sunulmadığını biliyoruz. Bu durumun genel olarak Türkiye’nin Xiaomi amiral gemisi akıllı telefonlarına ulaşma durumu ile alakalı olabilir. Fakat Ultra modellerinin Türkiye’ye gelmediğini, ve önümüzdeki dönmelerde tanıtılacak olan Xiaomi 13 Ultra modelinin de tanıtılmayacağını biliyoruz. Xiaomi 13 Ultra modelinin, Türkiye’ye geldiğini takdirde, en az 50.000 TL’lik bir fiyat etiketine sahip olacağını biliyoruz. İşte önümüzdeki dönemlerde tanıtılacak olan yeni model hakkında tüm detaylar.

Xiaomi 13 Ultra Tanıtım Tarihi Belli Oldu: En İyi Kameralı Telefon!

Serinin önceki modeli olan Xiaomi 12S Ultra, Temmuz 2022’de piyasaya sürülmüştü. Bu yüzden Xioami 13 Ultra modelinin de Temmuz ayında gelebileceğine dair söylentiler mevcuttu. Fakat Xiaomi’nin 13 Ultra modelinin, Nisan ve Mayıs aylarında piyasaya sürüleceğine dair bazı sızıntılar mevcut. Bazı kaynaklara göre Çin’de 18 Nisan tarihinde yerel saat ile 19:00’da gerçekleşecek olan Xiaomi lansmanı ile Xiaomi 13 Ultra modelinin tanıtılacağı iddia ediliyor. Fakat 18 Nisan tarihinde gerçekleşecek olan lansmanda Xiaomi 13 Ultra modelinden henüz bahsedilmedi. Yani söz konusu etkinlikte Xiaomi’ye ait farklı bir model tanıtılabilir.

Xiaomi 13 Ultra

Yine de ortaya çıkan detayları değerlendirdiğimiz zaman, son zamanlarda kamera odaklı akıllı telefonların art arda tanıtıldığını biliyoruz. Xioami ise Leica ile işbirliği içerisinde ürettiği, akıllı telefonları, artan rekabette, beklenenden daha erken kullanıcılara sunmak istemiş olabilir. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> iPhone 15 Pro Sızdırıldı: Değişen Tek Şey Adı!