Xiaomi Watch S1 Akıllı Saat Göründü! Xiaomi 12 Serisi Fiyat Bilgileri Sızdırıldı!

Xiaomi Watch S1 Akıllı Saat Göründü! Xiaomi 12 Serisi Fiyat Bilgileri Sızdırıldı!

Xiaomi 12 akıllı telefon ailesinin bugün akşam saatlerinde, Çin’de resmen tanıtılması ve tüm detayların açıklanması bekleniyor. Tanıtıma az süre kala, çeşitli teaser ve sızıntı bilgiler de gelmeye devam ediyor.

.

Xiaomi, Telegram platformundaki hesabı üzerinden bir teaser görsel paylaştı ve yeni akıllı saat modeli Xiaomi Watch S1 ‘i görücüye çıkarmış oldu. Teaser görsel üzerinden gidecek olursak, saatin dairesel bir yapıda olduğunu ve sağ yan tarafında da iki tane fiziksel tuşa sahip olduğunu görüyoruz. Bu tuşlardan üsttekinin muhtemelen güç ve ana ekrana dönüş işlevi olacaktır. Alttaki tuş da seçilen uygulamaya kısayol tuşu olarak kullanılabilecektir.

“Nereden biliyorsunuz?” derseniz, şu an pazarda bulunan akıllı saatlerin büyük kısmında bir “standart” olarak bu şablon tercih ediliyor. Dolayısıyla kullanıcılar için de kullanımı kolaylaştıran bir detay bu.

Xiaomi Watch S1 Akıllı Saat Göründü! Xiaomi 12 Serisi Fiyat Bilgileri Sızdırıldı!

Xiaomi Watch S1 hakkında henüz başka detay bulunmuyor, ancak bir takım beklentiler var. Mesela…

Saat, muhtemelen pek çok farklı spor moduna sahip olacaktır ve hem Android hem de iOS platformlarıyla uyumlu çalışacaktır.

Kullanılabilir pek çok saat kadranı olacaktır. Bunlardan bazıları ücretsiz, bazıları da ücretli olacaktır.

Adım sayar, kalori takibi, kalp ritmi takibi ve uyku takibi gibi çok aranan ve artık standart halini alan özellikler olacaktır. Burada merak edilen ise, bu detayların takibi için kullanılacak sensörler. Henüz bu tarafta bilgi bulunmuyor.

Android Authority’te yer verilen bilgilere göre Xiaomi, bu akıllı saatinde Wear OS işletim sistemini kullanacak. Yani basit ve kullanışlı bir arayüz ile, birkaç dokunuşla pek çok işlem halledilebilecek.

Xiaomi 12 fiyat bilgisi sızdırıldı

Twitter’da sızıntı bilgiler paylaşan Ishar Agarwal hesabı, Xiaomi 12 ailesiyle ilgili heyecan uyandıran bir bilgi verdi. Agarwal’a göre Xiaomi 12 fiyat bilgileri şöyle:

Xiaomi 12X (12 Lite) , Çin’de satışa sunulacak olan standart “base” versiyon ve 549 dolar fiyat etiketi olacak.

Xiaomi 12, 675 dolar fiyat etiketiyle gelecek.

En üst seviye üye olması beklenen Xiaomi 12 Pro’nun da 785 dolar fiyat etiketiyle geleceği belirtiliyor.

Tabii bu fiyat detayların “kesinlik” içermediğini, sızıntı boyutunda olduklarını tekrarlayalım.

Xiaomi 12 ailesinde ne gibi özelliklerin olması bekleniyor?

Bu akşam resmen tanıtılması beklenen aile, muhtemelen Qualcomm’un en güncel ve en güçlü çipset modeli Snapdragon 8 Gen 1 ile gelecek. Dolayısıyla Çinli firmanın bu kez “amiral gemisi” rakiplerle rekabete girmek istediğini söyleyebiliriz.

Telefonların Amoled ekran teknolojisini kullanacağı, ana kamera teknolojisi olarak da 108MP’lik sensörünü kullanacağı söyleniyor. Hatta bazı söylentiler, 12 ailesinin en güçlü modelinde 200MP ana kameranın olabileceğini de ifade ediyor.

Tüm 12 modellerinde gelişmiş hızlı şarj sistemi ve 5G bağlantı teknolojisinin de olmasının beklenildiğini ekleyelim.

> Don’t Look Up – Yukarı Bakma, ‘İzle’ Diyebileceğimiz Bir Film. İşte Konusu

. . . . .