Xperia 1 Ⅲ bombastik özellikler ile gelecek

Xperia 1 Ⅲ bombastik özellikler ile gelecek

Xperia 1 Ⅲ
Google News Abone Ol

Sony, telefon pazarına havlu atmaya razı değil. Xperia 1 Ⅲ özellikleri ile rakiplerine adeta taş çıkaracak. İşte telefon hakkında her şey.

Sızıntıları ile onlan Anthony, Sony’nin yakında çıkacak amiral gemisi telefonu Xperia 1 III’ün ayrıntılarını bugün Twitter’da açıkladı. Telefon pazarına veda etmek istemeyen Sony, görünüşe göre varını yoğunu bu telefona yatıracak.

Xperia 1 Ⅲ nasıl olacak?

Sızıntılara  göre, telefonda 4K çözünürlüğünde OLED HDR ekran yer alacak. Ayrıca parlaklık bir önceki modele göre yüzde 15 artacak. Aynı zamanda akıllı telefon Qualcomm Snapdragon 888 yonga seti ile gelecek.

Parmak izi okuyucu modülü telefonun yan tarafında olacak. Sony yine ekrana bu sensörü entegre etmeyecek gibi görünüyor. Sızıntıya göre telefon 1.199 dolardan satışa sunacak. Bu yüksek fiyat Sony’ye büyük bir engel olabilir.

İlginç bir şekilde, yeni akıllı telefonun RAM’i 8 GB’a düşürülecek. Muhtemelen son dakika bir değişiklik yapılır ve 12 GB RAM’li sürümü de görürüz.

Ortaya çıkan bilgilere göre telefon Xperia 1 II ile neredeyse aynı tasarıma sahip olacak.

Bildiğiniz gibi Sony Xperia 1 II, Qualcomm Snapdragon 865 yonga setini kullanıyor ve çift modlu 5G’yi destekliyor. Kamerası ise Zeiss T kaplama ile geliyor. Ayırca arkada dört kamera bulunuyor. Bu telefon 1200 dolardan satışa sunulmuş ve fiyatından dolayı başarılı olamamıştı. Sony yine aynı hataya düşecek gibi görünüyor.

Xperia 1 Ⅲ

Aslında Sony bu cihaz üzerinde uzun süredir çalışıyor. Geçtiğimiz aylarda, Japon şirketin Sony Xperia 1 III’ü gelecek yılın başlarında piyasaya süreceğini bildirmiştik. O zaman bile, telefonun yükseltilmiş bir kamera ve bir ekranla geleceğini biliyoruz. Sızıntıya göre Sony Xperia 1 III ekranı ile eşsiz bir deneyim sunacak. 4K çözünürlüğünde şu an piyasada çok çok az telefon bulunuyor. Sony bu 4K çözünürlüğü 120 Hz veya en kötü 90 Hz tazeleme ile harmanlayabilirse, 2021’in en iyi ekranı ödülünü eline alacaktır.

Sony’nin fiyat politikası maalesef ki firma için büyük bir engel. Görünüşe göre fiyatlarda bir iyileştirme yapılmayacak. Bakalım Japon teknoloji devinin yeni bombastik telefonu başarılı olabilecek mi?

İlgili Haberler

>> Sony Cyberpunk 2077 iadesi için pürüz çıkarıyor!

>> Sony Xperia Compact serisi geri dönüyor olabilir!


CEVAP VER