Yapay Zeka İnterneti Yeniden Şekillendirecek: Yeni Araştırma Sonuçları

Kaliteli gece uykusu

Yapay zeka interneti önemli ölçüde yeniden şekillendirecek gibi görünüyor. Özellikle son dönemlerde yaşanan gelişmeler internetin artık botlar tarafından yönetileceğini gösteriyor.

.

İnternet şuan birçok farklı eksikliğe sahip. Fakat gelecekte çok daha farklı bir alan olacak gibi görünüyor. Birçok uzman mevcut yapay zeka sistemleri ile birlikte artık internetin yeni bir noktaya ulaşacağını tahmin ediyor. Konuyla ilgili araştırmalar yapan bir enstitü yapay zeka tarafından oluşturulan içeriklere dikkat kesildi.

Kopenhag Gelecek Araştırmaları Enstitüsü tarafından yapılan OpenAI’nin GPT-3 araştırması bu konuya damgasını vurdu. Ortaya çıkan araştırma sonuçlarına göre 2030 yılına kadar internet içeriğinin yaklaşık olarak yüzde 99 gibi bir bölümü yapay zeka tarafından oluşturulacak.

Yapay zeka interneti dönüştürecek

Her geçen gün daha fazla gelişmeyi başaran yapay zeka ortaya son derece doğal bir dil çıkaracak. Bu dil kesinlikle gündelik dilden kolay bir şekilde ayırt edilemeyecek. Yapay zeka tarafından internet içeriğinin oluşturulması aslında büyük bir devrim yaratacak.

Yapay zeka interneti

Kapsayıcı sanal dünyaların inşa edilebilmesi ve daha kapsayıcı olunabilmesi için yapay zeka çok önemli bir konuma sahip. Ayrıca interneti şekillendirecek olan bu teknoloji önümüzdeki yıllarda çok daha fazla konuşulacak. Ancak ileride bot hesaplar nedeniyle internet tanınamaz hale gelebilir.

Dengeli ve tarafsız yapay zeka

Hem bilim insanları hem de girişimciler dengeli ve tarafsız bir yapay zeka sistemi kurmaya çalışıyor. Böylece çok daha kullanışlı sistemler piyasada yerini alacak. Böyle bir durumda yapay zeka teknolojilerinin daha işe yarar hale geleceğini söyleyebiliriz.

Robotik alanlardan otonom sistemlere kadar her konuda yapay zekaya büyük bir iş düşüyor. Ayrıca GitHub kodlayıcılarının basit insan dilleri ile standart kodların önemli bir bölümünü oluşturması bir diğer detay olarak karşımıza çıkıyor. Yani ilerleyen yıllarda insan cümleleri bile kodlara dökülebilecek. Böyle bir durumda yapay zekaya sahip robotların kolaylıkla insan gibi davranması sağlanabilir. Gelecek daha şimdiden büyük bir heyecan yaratıyor.

İlgili Haberler:

>> Yapay Zekanın Tehlike Boyutu Ortaya Çıktı: Giderek İnsanlara Benziyor

>> Cognitiwe, yapay zeka teknolojileriyle gıda atıklarının oluşmasını engelleyecek

. . . . .