Elon Musk Ukrayna Hakkında Konuştu: Beklenmeyen Cevap

Elon Musk Ukrayna

Elon Musk Ukrayna ile ilgili bazı önemli açıklamalar yaptı. Kendisinden talep edilen bir hizmet konusunda yetkililere cevap verdi.

Dünyanın en fazla bilinen girişimcileri içerisinde yer alan Elon Musk yeni bir gündeme daha imza attı. Rusya tarafından başlatılan savaş onun da gündeminde yer alıyor. Ukrayna birçok ülke ve şirketten yardım talep ediyor. Bu yardımlar genellikle olumlu yönde dönüş sağlanması ile sonuçlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde Ukrayna başbakan yardımcısı Mykhailo Fedorov tarafından bazı önemli açıklamalara yer verildi. Twitter üzerinden yapılan açıklamalara baktığımızda Elon Musk hedefteydi. Ondan starlink hizmeti ile ilgili talepte bulundular. Ukrayna’da starlink hizmetinin aktif hale gelmesi istendi. Elbette o bu isteği geri çeviremedi.

Elon Musk Ukrayna yorumu

Ukrayna başbakan yardımcısı Mykhailo Fedorov tarafından paylaşılan tweet son derece önemliydi. Mars’ın kolonileştirilmesi için Musk’ın çalıştığı fakat Rusya’nın ukrayna’yı işgal etmeye gayret gösterdiği ifade edildi. Ukraynalı sivil halkın kullanabilmesi için starlink istasyonlarının sağlanması talep edildi.

Elon Musk Ukrayna

Bu talep Elon Musk tarafından son derece olumlu bir şekilde cevap buldu. Kendisi starlink hizmetinin artık Ukrayna’da aktif olduğunu söyledi. Aynı isim Tim Cook’a da benzer bir talepte bulunmuştu. App Store hizmetlerinin Rus kullanıcılar için kapatılması istendi. Böyle bir durumun gerçekleşmesi halinde Rusya hükümeti zor durumda kalacaktı. ancak Tim Cook henüz cevap vermedi.

Teknoloji devleri ambargoya hazırlanıyor

Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan savaş ile ilgili teknoloji devlerinin artık ambargoya hazırlandığını söyleyebiliriz. Özellikle Apple ve SpaceX gibi şirketler yüksek miktarda ambargo uygulayabilir. Bazıları uzay alanında çeşitli engellemelere imza atarken diğerleri ise çip ve teknolojik donanımların tedariki konusunda ambargo başlatabilir.

Yapılan her ambargo Rus hükümetini daha fazla zor durumda bırakıyor. Bu durum Ukrayna Savaşı’ndan vazgeçilmesi için önemli bir baskı aracı yaratıyor. Peki sizce Rusya’yı savaştan vazgeçirmek için daha başka neler yapılabilir? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Elon Musk ‘ın Özel Jetini İzleyen Öğrenci, Musk’tan Neler İstedi Neler! Musk Ne mi Dedi?

>> Elon Musk Neuralink Eleştirileriyle Karşı Karşıya: Bilim İnsanları Topa Tuttu