Haftanın Otomobil Haberleri: İkinci El Otomobiller ve TOGG (21 – 28 Şubat)

Çin sürücüsüz taksiler

Haftanın otomobil haberleri yine gündemi sarsacak türden. Özellikle son dönemlerde otomotiv sektörü fazlasıyla hareketli. İşte merak edilen detaylar.

Sizler için düzenli olarak güncellediğimiz haftalık otomobil haberleri yine ilginç gelişmeler sunuyor. Genellikle Tesla, otomotiv haberlerinde gündem olmayı başarıyor. Bu defa birçok farklı alanda ilginç gelişmeler yaşanıyor. Özellikle Türkiye’de bu hafta çok ilginç değişiklikler ile karşılaştık.

Haftanın otomobil haberleri: Ferrari SUV ve TOGG

Bu haftanın en fazla ön plana çıkan ilk haberi Ferrari tarafından geliştirilen bir SUV modeli oldu. Purosangue olarak isimlendirilen bu araç tanıtım öncesinde sızdırıldı. Tasarımına baktığımızda özel detaylara sahip olduğunu görüyoruz. Ferrari her ne kadar elektrikli araç üretmeyeceğini söylese bile yine de buna mecbur kaldı diyebiliriz.

Haftanın otomobil haberleri

Bu haftanın en fazla dikkat çeken bir diğer gelişmesi ise TOGG ile ilgiliydi. Sanayi ve teknoloji bakan yardımcısı tarafından yapılan açıklamalarda bu aracın tam olarak 12 ay sonra çıkış yapacağı söylendi. Böylece araçla ilgili önemli bir detay daha netleşmiş oldu. Aslına bakacak olursak birçok kişi aracın ne zaman piyasaya sunulacağını ve yollara düşeceğini merak ediyordu.

İkinci el araçlar ve taşıt kredisi kararı

Bu hafta Türkiye’de otomobil konusunda ilginç gelişmeler yaşanıyor. Bu gelişmelerden ilki ikinci el araçlarla ilgili. Bu tür araçların genel olarak kötü bir durumda olduğu ifade ediliyor. Her 4 araçtan bir tanesinin ağır hasarlı çıktığı belirtildi. Sadece bu bile ikinci el almak isteyenleri ürküttü. Açıklanan bu rapor nedeniyle ikinci el otomobil almak isteyenlerin bir kere daha düşünmesi gerektiği söylendi.

Haftanın son ilginç gelişmesi ise taşıt kredileri ile ilgili. BDDK tarafından açıklanan taşıt kredisi limitleri değiştirildi. Maliye Bakanlığı Nureddin Nebati tarafından onaylanan limit değişiklikleri ile birlikte otomobil almak biraz daha kolaylaştı. Peki siz tüm bu gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Toyota Yeni Elektrikli Otomobil Patenti Büyük Konfor Sağlayacak

>> Elektrikli Otomobil Türkiye’de Büyük Talep Görmeye Başladı