Yeni dolandırıcılık yöntemi yok artık dedirtti: Milyonlarca liralık vurgun

Yeni dolandırıcılık yöntemi

Yeni dolandırıcılık yöntemi bu kadar da olmaz dedirtti. Özellikle son dönemlerde buna benzer olayların daha fazla arttığını görüyoruz. Saadet zincirleri her geçen gün artıyor.

Türkiye’de ne yazık ki saadet zinciri mağdurları her geçen yıl daha fazla artış gösteriyor. Bilmeyenler için kısaca bu yöntemden bahsedelim. Yüzlerce hatta binlerce kişinin para yatırması ile birlikte oluşan sisteme saadet zinciri deniliyor. Bu yöntem dolandırıcıların en çok kullandığı sistemler arasında yer alıyor.

Düzenli olarak para yatırdığınız bir uygulama veya web sitesi size belirli zamanlarda para yatırıyor. İlk etapta bu paralar gerçekten de hesaba yatıyor. Fakat ilerleyen zamanlarda yatırdığınız paranın miktarı artınca bu defa hiç geri dönüş yapılmıyor. Böylece dolandırılıyorsunuz.

Yeni dolandırıcılık yöntemi akıllara durgunluk verdi

Özellikle son yıllarda saadet zinciri sisteminin giderek artış gösterdiği ortaya çıktı. Bunu neredeyse her sektörde görmek mümkün. Reklam izleterek para kazandırmayı vadeden Sovrn Tur isimli bir uygulama binlerce kişiyi dolandırdı. Yapılan bu dolandırıcılık faaliyeti milyonlarca liralık vurguna neden oldu.

Yeni dolandırıcılık yöntemi

Ülkemizde ne yazık ki kolay para kazanma sistemlerine çok fazla rağbet var. Dolandırıcılar Türkiye’deki vatandaşların bu zaaflarını kullanıyor. Bu seferki uygulama reklam izleterek para kazandıracağını söylüyordu. Fakat size verileceği söylenen bu parayı alabilmek için uygulamaya sizin para yatırmanız gerekiyordu. İlk etapta kullanıcılar paralarını almaya başlasa bile daha sonradan musluk kesildi.

Yine büyük mağduriyet yaşandı

Binlerce kişinin bu sistem üzerinden para yatırdığı ifade ediliyor. Böylece çok ciddi bir mağdur sayısı ortaya çıktı. Henüz tam olarak kaç kişinin mağdur olduğu bilinmiyor. Ancak milyonlarca liranın ele geçirildiği ifade ediliyor. Üstelik bu siteyi kimin kurduğu ve diğer bazı detaylar kimse tarafından bilinmiyor.

Türkiye’de kolay paraya olan yönelim arttıkça bu tür dolandırılma vakaları ne yazık ki artıyor. Bu nedenle her gördüğünüz platforma üye olmayın. Aksi halde dolandırıcıların hedefinde yer alabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> İnternetten En Fazla Dolandırılan Ülkeler Bakın Hangileri Oldu: Sonuçlar Çok Şaşırtıcı

>> Dyson V15 Detect ve Dyson V12 Detect Slim, gizli tozu ortaya çıkarmak için lazer teknolojisini kullanıyor