Yeni İnternet Araştırması Bilinen Her Şeyi Altüst Etti

Kaliteli gece uykusu

Yeni internet araştırması ile birlikte son derece ilginç detaylar ortaya çıktı. Hadi gelin konu ile ilgili merak edilen bütün ayrıntılara birlikte bakalım.

İnternet günümüzün en önemli araçları içerisinde yer alıyor. 2021 yılını kapsayan önemli bir internet araştırması ile birlikte karşımıza bilinenin aksine sonuçlar çıktı. Uluslararası araştırma ve teknoloji kuruluşu olarak bilinen Gemius önemli bir çalışmaya yer verdi.

Konuyla ilgili yapılan araştırmalara göre 2027 yılında internet kullanan her 100 kişiden 47 tanesi kadın. Genel olarak bakıldığında erkekler kadınlara göre daha fazla internet erişimine sahip olsa bile geçirilen süre bunun aksini ortaya koyuyor. Erkekler internette yıl boyunca 225 saat vakit geçirirken kadınlarda bu oran ortalama 232 saat.

Yeni internet araştırması şaşkınlık yarattı

Araştırmalar sadece kadın ve erkek cinsiyetleri ile ilgili değil. Aynı zamanda internet kullanıcısı olan kadınların eğitim durumları ortaya çıktı. İnternete erişim sağlayan kadınların yüzde 66 gibi bir bölümü ortaokul ve üstü bir eğitime sahip. Böylece eğitimin aslında internet erişiminde büyük bir öneme sahip olduğu belli oldu.

Yeni internet araştırması

Konu ile ilgili yaş araştırması da gerçekleşti. İnternette fazlaca erişimi bulunan kadınların 25 ile 44 yaş aralığında olduğu ortaya çıktı. Yani daha çok genç sayılabilecek kadınlar internete daha fazla erişiyor. Hem eğitim düzeyi yüksek hemde genç olan kadınlar internette çok fazla zaman geçirebiliyor.

Kadınların ilgi gösterdiği kategoriler belli oldu

Konuyla ilgili yapılan araştırmalarda kadınların internette fazlaca ilgi gösterdiği kategoriler belli oldu. Kozmetik, yaşam, haber, oyun, haritalar, e-ticaret ve eğitim gibi alanlarda kadınlar çok fazla internet kullanabiliyor. Ayrıca sosyal ağlar yine kadınların en çok ilgi duyduğu alanlar içerisinde yer alıyor.

Anne ve çocuk hedefleme grubu yoğunluğuna bakıldığında otomotiv, telekomünikasyon ve e-posta gibi kategorilerin ön planda olduğu görülüyor. Peki siz ortaya çıkan bu araştırma sonuçları hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Yapay Zeka İnterneti Yeniden Şekillendirecek: Yeni Araştırma Sonuçları

>> Linç Kültürü İnternette Giderek Yaygınlaşıyor: Her An Toplumdan Dışlanabilirsiniz