Apple Ürünleri Almanın Maliyeti Belli Oldu: Cebine Güvenenler Buraya Gelsin

Apple şarj cihazını

Apple ürünleri almanın maliyeti fazlasıyla yüksek. Elbette bu bir sürpriz değil. Fakat bir Apple ekosistemi kurmanın maliyeti gerçekten de dudak uçuklatıyor.

ABD’li teknoloji devi Apple son derece güçlü bir ekosisteme sahip. Sadece bu şirket değil aynı zamanda teknoloji dünyasında birçok marka ekosistem kuruyor. Bu ekosistemleri kurmanın belirli miktarlarda maliyeti var. Bazı şirketler bu maliyeti daha düşük tutarken kimileri ise son derece yüksek maliyetlere neden olabiliyor.

Apple ürünleri satın aldığınızda ortaya çıkacak olan ekosistem bir hayli pahalı. Oldukça geniş bir ürün yelpazesi bulunan şirket akıllı telefonlardan kılıflara kadar birçok ürünün satışını gerçekleştiriyor. Şirketin bütün ürünlerini almak yerine sadece size bir ekosistem kurmak için tercih edebileceğiniz ekipmanlar büyük bir masraf kalemi oluşturacak.

Apple ürünleri almanın maliyeti

Apple ekosistemi oluşturmak için öncelikle akıllı telefona sahip olmanız gerekiyor. Bir adet iPhone 13 cihazınızın olduğunu varsayalım. Böyle bir durumda cebinizden çıkacak olan miktar en az 18999 TL olacak. Ayrıca bu cihaz için alacağınız şarj aleti 309 TL tutacak.

Apple ürünleri almanın maliyeti

Teknoloji devinin sunduğu ekosistemi yaratabilmek için almanız gereken bir diğer cihaz ise AirPods. Bu cihaz için ödemeniz gereken miktar 2199 TL’dir. Elbette her şey bununla sınırlı değil. Aynı zamanda bir Apple akıllı saati almanız gerekecek. Bu durumda Watch SE için 4899 TL ödemeniz şart. Şimdi de sıra geldi işin en önemli tarafına.

Apple ürünleri cep yakıyor

Bir Apple ekosistemi kurmak için almamız gereken son cihaz MacBook Air. Bu bilgisayar modeli için ödemeniz gereken ücret ise 17.499 TL olacak. Tüm bunları genel olarak hesapladığımızda bir Apple ekosistemi kurmak için 43 bin 905 TL harcamanız gerekecek.

Listeye ve fiyatlara baktığımızda gerçekten de Apple ekosistemi kurmak son derece masraflı. Bunu yapabilmek için sağlam bir bütçenizin olması gerekiyor.

İlgili Haberler:

>> Apple iOS 15.4 Ne Zaman Geliyor, Hangi Özellikleri Sunuyor?

>> Kimler Daha Çok Para Harcıyor? Android Kullanıcıları Mı Yoksa iOS Kullanıcıları Mı?