Yeni iPhone Modelleri için USB-C Serüveni Başlıyor: Tarih Verildi!

Apple

Apple yeni iPhone modellerinde kullanmak üzere USB-C girişleri için çalışmalara başlayacak. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Yıllardır iPhone modellerinin Type-C girişine sahip olup olmayacağına dair tartışmalar bulunuyord­u. Kullanıcılar her ne kadar yeni modellerin Type-C girişine sahip olmasını istese de Apple’ın piyasaya sürdüğü iPhone modellerinde lightning girişi kullanılmaya devam edild­i. Fakat Apple’ın iPad modellerinde Type-C girişine yer verdiğini görmekteyiz. Her ne kadar iPad modellerinde Type-C girişine yer veri­lse de, Apple, iPhone serisinde inatçı bir tavır sergiliy­o­­r.

Yeni iPhone

Apple’ın yıllardır USB-C girişi konusunda direttiğini biliyoruz. Fakat artık yeni nesil Apple modelleri USB-C girişinden yararlanacak. iPhone 15 serisi ile gelecek USB girişli modeller diğer Apple modelleri ile de karşımıza çıkacak. Örneğin AirPods Pro 2 modeli ve ardından iPhone 15 modeli, USB-C girişine sahip olacak. iPhone 15 modellerinden sonra karşımıza çıkacak diğer tüm Apple modellerinde USB-C girişinin standart hale getirilmesi için çalışmalara başlandı.

Yeni iPhone

Yeni iPhone Modelleri için USB-C Serüveni Başlıyor: Tarih Verildi!

Apple kullanıcılarının uzun süredir istediği özelliği sonunda bizlerin karşısına çıkaracak. Yıllardır Lightning girişinden dolayı kullanıcılar şikayetçiydi. Bu durumun en temel sebebi ise evrensellik. Avrupa Birliği bu konuda Apple’ın USB-C girişine sahip iPhone modelleri üretmesinde ısrarcıydı. Fakat Apple bazı modellerinde USB-C girişine yer verse de, iPhone için USB girişi ile alakalı herhangi bir açıklama yapmıyordu. Fakat bazı güvenilir kaynaklar Apple’ın, 2023 yılında tanıtmasını beklediğimiz iPhone 15 serisi modellerinde USB-C girişine yer verileceğini iddia ediyor. Tabii ki bu bilginin henüz iddiadan ibaret olduğunu ve tanıtılmasına bir yıldan uzun bir süre olduğu için bu bilgilerin kesin olmadığını belirtelim.

Yeni iPhone

Yeni iPhone Modelleri için USB-C İle Gelebilir!

Bazı kaynaklar 2023 olmasa dahi 2024 yılında kesin olarak Type-C portunun kullanılacağını iddia ediyor. Bazı kaynaklara göre ise 2024 ve 2025 yıllarında tanıtılacak olan iPhone modellerinde herhangi bir giriş portu bulunmayacak. Yani söz konusu modellerde şarj, kablosuz olarak desteklenecek. Bununla beraber yeni iPhone modelleri, bütün bağlantıları kablosuz olarak halledecek. Fakat tabii ki bu iddialar hakkında kesin bir söylemde bulunmak için çok erken. Önümüzdeki aylarda yeni iPhone modelleri ve kullanılacağı bağlantıları hakkında daha fazla detaylar ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> TikTok Veri Paylaşma İddiaları Ortalığı Fena Karıştırdı

>> Samsung Note Serisi Yeniden Sahalara Dönüyor: Beklenmeyen Açıklamalar