Giriş Segment Akıllı Telefon Alınır mı: 3000 TL’ye Canavar?

Giriş Segment Akıllı Telefon

Giriş segment akıllı telefon alınır mı? Bu yazımızda sizler için 3000 TL seviyelerine alabileceğiniz telefonların performansını değerlendireceğiz. İşte tüm detaylar.

Gün geçtikçe teknolojik ürünlerin fiyatı artıyor. Ülkemiz bazında bu fiyatları değerlendirecek olursak en temel sebebinin dolar kurunun atması olduğunu söyleyebiliriz. Geçtiğimiz yıllarda 3000-4000 TL’ye orta segmentin üst basamaklarına hitap eden bir akıllı telefonu kolaylıkla alabiliyorduk. Fakat dolar kuru arttığı ve akıllı telefon fiyatları dünya çapında arttığı için, 2000-3000 TL’ye yalnızca giriş seviyesi olarak adlandırabileceğimiz akıllı telefonlar alınabiliyor. Bu yüzden kullanıcıların kafasını şöyle bir soru işareti oluştu. 2000-3000 TL civarına alabileceğim bir akıllı telefon beni ne kadar idare edebilir. B yazımızda ise sizler için giriş segment akıllı telefonların ne kadar uzun süreli kullanılıp kullanılmayacağını sizlere aktarmaya çalışacağız. İşte detaylar.

Giriş Segment Akıllı Telefon Alınır mı: 3000 TL’ye Canavar?

Teknik özellik tarafında ekrana baktığımızda genellikle 720p çözünürlüğünde bir ekran bizleri karşılıyor. 720p ekranın gündelik işleri halledilebilecek bir çözünürlük olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden ekran çözünürlük tarafında uzun süre kullanabileceğiniz bir özellik karşımıza çıkıyor. Kamera tarafında ise genellikle 4-5 yıl öncesinin teknolojileri karşımıza çıkıyor. Hem renk doğruluğu konusunda hem de çözünürlük konusunda eksik kalan giriş segment akıllı telefonların, tercih edilmeyecek kullanıcıların ihtiyacına kalmış durumda. Eğer gündelik yaşamda çok fotoğraf veya video çekmiyorsanız, yalnızca ufak tefek anıları ölümsüzleştirmek istiyorsanız, giriş segment akıllı telefonda karşımıza çıkacak olan kamera sizlere fazlasıyla yetecektir.

Giriş Segment Akıllı Telefon

İşlemci tarafına bakacak olursak, giriş segment akıllı telefon modellerinde karşımıza çıkan yonga setlerinin, bazı konularda ısınma ve donma yaptığını görmekteyiz. Fakat genellikle uygun fiyatlı akıllı telefon alan kullanıcılar, söz konusu modellerde yüksek çözünürlüklü ve yüksek grafikli oyun testleri yapıyor. Fakat bizim bu akıllı telefonu almaktaki amacımız, günü idare etsin doğrultusunda olduğu için yüksek çözünürlüklü oyunlar oynamak yanlış. Basit oyunları ve diğer işlemlerinizi rahatlıkla halledebileceğiniz işlemciler olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden eğer yüksek grafikli bir oyun oynamıyorsanız işlemci size yetecektir.

İlgili Haberler

>> TikTok Veri Paylaşma İddiaları Ortalığı Fena Karıştırdı

>> Samsung Note Serisi Yeniden Sahalara Dönüyor: Beklenmeyen Açıklamalar