Yeni WhatsApp güncellemesi ile mesajlara tepki vermek mümkün olacak!

WhatsApp mesajlarına kalp

Yeni WhatsApp güncellemesi ile birlikte, mesajlara emoji ile tepki vermek mümkün hale gelecek. İşte yeni güncelleme hakkında tüm detaylar.

Geçtiğimiz yıl WhatsApp sözleşmesinin ortaya çıkmasıyla WhatsApp benzeri iletişim programlarına olan ilgi arttı. Kişisel verilerinin sızdırılması istemeyen kullanıcılar Telegram ve Bip gibi uygulamalara yöneldi. Haliyle WhatsApp tarafından da bir geri adım beklendi. Aylar sonra WhatsApp’tan kişisel verilerin kullanımının farklı mecralarda gerçekleşmeyeceğine dair açıklamalarda bulundu. Yani söz konusu sözleşme iptal oldu. Bu açıklamalardan sonra zaten çoğu kullanıcı WhatsApp’a geri dönmüştü bile. Her geçen yeni özellikleri ile karşımıza çıkan WhatsApp bu sefer atılan mesajlara emoji ile tepki verilmesi üzerine geliştirilen bir güncelleme üzerinde çalışmalarda bulunuyor. İşte ilk olarak Beta kullanıcılara hizmet eden yeni özellik hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Yeni WhatsApp güncellemesi ile mesajlara tepki vermek mümkün olacak!

Yeni WhatsApp güncellemesi

İlk olarak Android kullanıcılarına yayınlanan özelliğin, Whatsapp Beta 2.21.24.8 sürümü ile karşımıza çıktığını belirtelim. Özelliği genel olarak incelediğimizde, Facebook gibi platformlarda daha önce de rastladığımız bir özelliğin üzerinde çalışıldığı görülüyor. Bildiğiniz üzere Facebook üzerinden bir durum veya yorum paylaştığınız zaman, kullanıcıların emojiler ile yorumunuza veya durumunuza tepki vermesi mümkündü. Şaşkınlık, üzgün gibi emojilerin kullanıldığı bu özellik sayesinde, atılan mesajların, karşıdaki kişide nasıl tepki verildiği kolaylıkla anlaşılabilecek. Fakat söz konusu özelliğin Android ve iOS platformuna geldiği takdirde, sosyal medya platformunu andıracak bir sohbet havası oluşabilir. Bu durumun kullanıcıların beğenisine sunulduğunda nasıl bir dönüt ile karşılaşılacağı ise belirsiz.

Yeni WhatsApp güncellemesi

Mesaj tepkileri özelliğin, aylar öncesinde geliştirildiğine dair sızıntılar mevcuttu. Fakat bu özelliğin tüm kullanıcılara sunulup sunulmayacağına dair herhangi bir sızıntı bulunmuyordu. Fakat Beta kullanıcıları tarafından paylaşılan ekran görüntülerini incelediğimize, özelliğin Beta kullanıcıları tarafından aktif olarak kullanıldığını ve beğenildiğini görüyoruz. Aynı zamanda yakın tarihte yayınlanacak bir güncelleme ile kullanıcıların karşısına çıkması beklenen Emoji tepkileri özelliğinin istenildiği takdirde kapatıldığını da belirtelim. Yani eğer bu özelliği kullanmak istemiyorsanız, ayarlardan kolaylıkla kapatabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde yeni güncellemenin tüm kullanıcılar için kullanılabilir hale gelip gelmeyeceğine ilişkin sızıntılar ortaya çıkacaktır. Takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Android kullanıcılarına kıskandıracak iOS WhatsApp güncellemesi

>> Çocukları Sosyal Medya Üzerinden İstismar Ediyorlar: Akıl Almaz Yöntem