Realme GT 2 Pro dakikalar içerisinde şarj olacak: 125W hızlı şarj ve fazlası

Realme GT 2 Pro

Realme’nin yeni amiral gemisi modeli Realme GT 2 Pro hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İşte yeni modelin ortaya çıkan özellikleri.

Oppo’nun alt markası Realme’nin her segmentte uygun fiyatlı modelleri ile karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Yakında piyasaya sürülecek olan Realme GT 2 Pro modeli ise uygun fiyatlı amiral gemisi model olarak karşımıza çıkacak. Piyasayı sallayacak özelliklere sahip olan GT 2 Pro modeli hakkında birçok detay belli oldu. Bununla beraber söz konusu modelin ülkemizde de satışa sunulacağına dair sızıntılar da mevcut. İşte Realme Realme Başkan Yardımcısı Bay Madhav tarafından ”Ultra Premium Bir Amiral Gemisi” olarak nitelendirilen yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Realme GT 2 Pro dakikalar içerisinde şarj olacak: 125W hızlı şarj ve fazlası

Cihazın ilk olarak teknik özelliklerini incelediğimizde, en çok dikkat çeken detayın ultra hızlı şarj özelliği olduğunu görmekteyiz. 125W hızlı şarj özelliği ile piyasaya sürülmesi beklenen GT 2 Pro modeli, dakikalar içerisinde şark olacak. Fakat bu kadar hızlı bir şarj teknolojisinin, bataryanın ömrünü kısaltıp kısaltmayacağı ise bilinmiyor. Genellikle 100W hızlı şarj özelliğine sahip olan telefonların uzun kullanım testlerini incelediğimizde ise, batarya ömrüne herhangi bir zarar verdiğine dair ortaya çıkan bir bilgi bulunmuyor.

İşlemci tarafında ise Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen1 olarak adlandırılması beklenen Snapdragon 898 işlemcisine sahip olacak olan model, LPDDR5 RAM ve UFS 3.1 depolama birimi ile kullanıcıların beğenisine sunulacak. Ekran tarafında ise 6.51 inçlik Full HD+ çözünürlüğünde AMOLED bir panelin olması bekleniyor. Ayrıca bu ekran 120 Hz tazeleme oranına sahip olacak.

Realme GT 2 Pro

Kamera tarafında ise ön tarafta 32 MP çözünürlüğünde lens ile bizleri karşılayacak olan model, arka tarafında 50 MP değerinde ana kameraya sahip olacak. Bu kameranın OIS (Optik İmaj Sabitleyici) özelliğine e sahip olacağını belirtelim. Bunun yanı sıra, ultra geniş açılı kamera ve telefoto kamerası olmak üzere iki kamerasının daha olması bekleniyor.

İlk olarak Çin’de piyasaya sürülecek olan modelin, ortalama 652 dolarlık bir fiyatının olduğunu da belirtelim. Amiral gemisi akıllı telefonlara göre uygun bir fiyattan satışa sunulan modelin, ülkemizde piyasaya sürüldüğü takdirde, piyasadaki amiral gemisi modellerinde göre daha uygun bir fiyata sahip olması bekleniyor.

İlgili Haberler

>> Akıllı Telefon Kameraları Büyük Bir Probleme Dönüşebilir: Yeterli Değil

>> 4000 TL altı en iyi telefonlar: Fiyat performans canavarları