Android kullanıcılarına kıskandıracak iOS WhatsApp güncellemesi

WhatsApp Grupları
iOS ile WhatsApp kullanıcılarına Android WhatsApp kullanıcılarına kıskandıracak bir özellik geliyor. İşte yakında tüm sürümler ile uyumlu hale gelecek yeni özellik hakkında tüm detaylar.
Geçtiğimiz yıl WhatsApp sözleşmesinin ortaya çıkmasıyla WhatsApp benzeri iletişim programlarına olan ilgi arttı. Kişisel verilerinin sızdırılması istemeyen kullanıcılar Telegram ve Bip gibi uygulamalara yöneldi. Haliyle WhatsApp tarafından da bir geri adım beklendi. Aylar sonra WhatsApp’tan kişisel verilerin kullanımının farklı mecralarda gerçekleşmeyeceğine dair açıklamalarda bulundu. Yani söz konusu sözleşme iptal oldu. By açıklamalardan sonra zaten çoğu kullanıcı WhatsApp’a geri dönmüştü bile. Her geçen yeni özellikleri ile karşımıza çıkan WhatsApp bu sefer iOS kullanıcılarını sevindirecek bir özellik ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor . Şu anlık iOS WhatsApp Beta sürümünde test edilen özelliğin yakında tüm iOS kullanıcılara geleceğini belirtelim. Daha sonraları güncelleme tüm kullanıcılarına yayınlandıktan sonra ise Android’e gelmesi bekleniyor.

Android kullanıcılarına kıskandıracak iOS WhatsApp güncellemesi

iOS WhatsApp güncellemesi

Geçtiğimiz aylarda WhatsApp ses kaydı dinlemek için önemli bir özellik yayınlanmıştı. Hem Android hem iOS modellerine gelen özellik ile birlikte bir ses kaydını açtığınızda sıradaki ses kayıtlarını telefona hiç dokunmadan dinleyebilmek mümkün hale geliyordu. Örneğin konuştuğunuz kişi size 5 tane ses kaydı attıysa en üstteki sesli mesajını dinle tuşuna basmanız, diğer sesleri dinleyebilmeniz için yeterliydi. Daha sonralarında yayınlanan güncelleme ise ses kayıtlarını hızını arttırmaya yönelik oldu. Hem Android hem iOS kullanıcılarının tanıştığı bu özellik ile birlikte gönderilen ses kayıtlarını 1.25x 1.50x ve 2x hızında dinlemek mümkün. Bu sayede eğer çok uzun bir ses kaydı dinlemek zorundaysanız ve bunun için kısıtlı zamanınız varsa ses kaydı hızlandırma özelliğini rahatlıkla kullanabiliyordunuz.
Yakında yayınlanacak olan özellik ise ses kaydetme özelliğini biraz da geliştirme yönünde. Şu anda WhatsApp betanın iOS kullanıcılarına hizmet veren özellik sayesinde ses kaydı gönderimi esnasında ses kaydını durdurmak mümkün hale gelece. Örneğin 2 dakikalık bir ses kaydettiniz ve ses kaydına kısa bir mola vermeniz gerekiyor. Eğer iOS kullanıcısıysanız ses kaydını göndermeden durdurup işinizi hallettikten sonra tekrardan ses kaydını devam edebileceksiniz. Söz konusu özelliğin Android platformuna gelip gelmeyeceği ise henüz belli değil. Ayrıca yeni iOS WhatsApp güncellemesi tarihi hakkında da bir sızıntı bulunmuyor. Önümüzdeki günlerde yeni sürümün ne zaman geleceğine dair sızıntılar ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.