Yeni Zoom Güncellemesi Büyük Güvenlik Açıklarını Gideriyor

Yeni Zoom güncellemesi

Yeni Zoom güncellemesi ile birlikte çok büyük güvenlik açıkları ortadan kalkıyor. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en güvenli sistemleri bile ne yazık ki bilgisayar korsanları tarafından hızlı bir şekilde ele geçirilebiliyor. İşte tam da bu durum nedeniyle bazı yeni güvenlik güncellemelerinin yayınlandığını görüyoruz. Bunlardan bir tanesi de Zoom tarafından yapılan bir güncelleme oldu.

Özellikle MacBook kullananlar için çok büyük bir güvenlik açığı olduğu ifade edildi. Ortaya çıkarılan macOS güvenlik açığı kullanıcıların cihazlarını önemli ölçüde riske atıyor. Konuyla ilgili bazı siber güvenlik araştırmacıları tehlike olduğunu belirtmişti. Bunun üzerine Zoom hızlı bir şekilde güncelleme yaptı.

Yeni Zoom güncellemesi tehlikeden koruyor

Bilgisayar korsanları tarafından izlenen yöntem aslına bakacak olursak son derece işlevsel. Burada bir hedef belirleyen bilgisayar korsanları bazı paket dosyaları etkiliyor. Kullanıcılar Zoom içerisinde yer alan paket dosyalar nedeniyle risk altında kalabiliyor. Işte şirket tam olarak bunu değiştirdi.

Yeni Zoom güncellemesi

Bilgisayar korsanlarının paket dosyalar üzerinden kullanıcıların verilerine erişmesini engelleyen Zoom böylece önemli bir güvenlik önlemini almış oldu. Hackerlar paket dosyalar üzerinden kriptografik şifreler bile oluşturabiliyor. Yani cihazınızda ayrı bir şifreleme oluşturuyor. Bu durum MacBook cihazınıza erişmelerini sağlıyor.

Yeni Zoom güncellemesi kullanıma hazır

Zoom tarafından güncellenen yeni sürüm kullanıma hazır. Istediğiniz takdirde bu yeni güncellemeyi cihazınıza yükleyebilirsiniz. Sadece güncellemeyi kontrol etmeniz yeterli. Uygulamanın ayarlar bölümünden güncelleme gelip gelmediğine bakabilirsiniz.

Güncelleme cihazınıza gelmediyse bunu kendiniz yükleyebilirsiniz. Aksi halde bilgisayar korsanlarının MacBook cihazınıza erişmesi pek zor olmayacaktır. Bu güvenlik açığı muhtemelen daha şimdiden birçok mağduriyet yaşanmasına neden olmuştur.

Özellikle son dönemlerde popüler uygulamalara daha fazla hacker saldırısı olduğunu görüyoruz. Peki sizce Zoom ve benzer uygulamalar yeterince güvenli mi? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> ABD Rus Hackerlar Karşısında Ne Yapacağını Bilemiyor: VPN Sistemleri Bile Kullanıldı

>> Zoom Açığı Apple Kullanıcılarını Tehlikeye Atıyor: Buna Dikkat Edin