Call of Duty Ücretsiz Bir Rakip Karşısında: Ubisoft’tan XDefiant!

XDefiant’ın birçok yönden Call of Duty ücretsiz haline benzemesi dikkat çekiyor

Ubisoft firmasının Call of Duty karşısına çıkarmaya hazırlandığı ücretsiz oyunu XDefiant Ortaya çıktı. Kısacası altıya altı bir arena mücadelesi oyunun testleri önümüzdeki ay başlıyor. Gelişmenin detayları haberimizde…

Ubisoft tarafından gelen yeni birinci şahıs nişan oyunu adeta bir Call of Duty uyarlaması. Özetle altı kişilik iki takımın mücadelesi şeklinde tasarlanan oyun Tom Clancy’s serisine geliyor.

XDefiant ismini taşıyan bu oyun, Clancy yapımlarından üç parçayı bir araya getiriyor. Bunlardan ilki Splinter Cell serisinden The Echelon. İkincisi ise Ghost Recon serisinde yer alan The Wolves. Son olarak The Division’dan The Outcasts. Bu üç grup, bekleneceği gibi farklı yetenekler ve teçhizatlara sahip.

XDefiant Ubisoft’un San Francisco stüdyolarının geliştirdiği bir yapım. Bu stüdyo South Park: The Fractured But Whole oyununa da imza attı. Bununla birlikte stüdyonun Rocksmith+ üzerinde çalıştığını da ekleyelim. Oyunun baş tasarımcısı olan Mark Rubin’in daha önce Call of Duty’de çalışması çok şeyi açıklıyor. Yardımcı yönetmen koltuğunda ise yine Rocksmith ve Southpark’ın orijinal yapımlarında görev alan Jason Schroeder yer alıyor. Oyunun tanıtımında hızlı çatışmalar ve punk rock ifadelerinin yer alması da bu isimlerin imzasını gösteriyor.

XDefiant’ın birçok yönden Call of Duty oyununa benzemesi dikkat çekiyor

Görünüşe bakılırsa XDefiant, Ubisoft yapımı bir çok oyunculu Call of Duty havasına sahip. Altı kişilik iki takımı karşılaştıran oyun rekabetçi modlara odaklanacak. Ayrıca tıpkı Activision yapımı efsane serideki gibi hızlı yaşayıp çabuk öleceğiniz bir oyun karşınızda olacak. Ayrıca oyun adına açıklanan ilk iki modun ismi “hakimiyet” ve “eskort” oldu. Bu da tecrübeli oyuncuların kafasında bir fikir oluşturmuş olmalı. Ubisoft’un oyun hakkında paylaştığı klipte de adeta CoD izliyor gibi hissettik.

Ne yazık ki bu oyun Call of Duty’e benzerliği dışında kendine has bir konuda haber değeri taşıyamıyor. Lakin bu oyunun ayrıldığı bir özellik getireceği karakter özellikleri olacak. Söz konusu üç grup birbirinden çok farklı yeteneklere sahip olacak. Örneğin Echelon, düşmanları tespit etmeye yardımcı olabilecek destek oyuncularıdır. Outcast’leri ise şifacılar olarak tanımlamak doğru olacaktır. Wolves rolündeki oyuncuları ise bariyerleri açabilen tank karakterlere benzetmek mümkün. Her tarz karakterin standart iki silahı oyunda yer alacak. Bunun yanında bombalar ve oynadığınız karakter türüne bağlı bir adet ekstra aracınız olacak.

Peki siz bu oyunun başarılı olabileceğini düşünüyor musunuz? CoD özelliklerinde ücretsiz bir oyunu denemeyi düşünür müsünüz? Konu hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz.

Diğer haberler:

>> Nvidia Arm Destekli GPU Çalıştı: Rakiplerini Saf Dışı Bırakacak 

>> Steam Deck PUBG Başta Olmak Üzere Birçok Oyunu Çalıştırmayacak


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here