Xiaomi 13 Ultra Testi Geçti: Kamerada En İyisi!

Xiaomi 13 Ultra

Xiaomi 13 Ultra kamera testinden geçiyor. İşte Android camiasının en iyi kameralı telefonu olarak anılan model hakkında tüm ayrıntılar.

Xiaomi 13 serisi modelleri, kamera tarafına en başarılı modeller arasında yer alıyor. Özellikle serinin Ultra modelinin de yine piyasanın en iyisi olarak karşımıza çıkması bekleniyor. Çünkü dünyanın en iyi lens üreticileri arasında adından sıklıkla söz ettiren Leica firması ile Xiaomi’nin anlaşmalı olduğunu biliyoruz. Xiaomi 13 Ultra modelinde de yine Leica imzalı lensler karşımıza çıktı. İlk olarak Çin pazarında piyasaya sürülen serinin en güçlüsü, yakında Avrupa’ya açılabilir. Rekabetçi bir fiyat etiketi sunduğu takdirde, en iyi kameralı telefonlar arasında en çok sevilen model olaraktır. İşte Avrupa’ya açıldığı takdirde Türkiye’ye de giriş yapması beklenen Xiaomi 13 Ultra modelinin kamera tarafında sunduğu performans.

Xiaomi 13 Ultra Testi Geçti: Kamerada En İyisi!

Xiaomi 13 Ultra, bağımsız kamera testlerinden geçiyor. Markanın amiral gemisi modelin, gerek renk doğrulu gerek ise yüksek çözünürlük konusunda oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda düşük ışık performansında da düşük diyafram açıklığının hakkının sonuna kadar vererek, yapay zekanın da desteğiyle adeta gündüz fotoğraf çekilmiş hissiyatı uyandırıyor. Yani hem gece hem de gündüz fotoğraflarının oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Xiaomi 13 Ultra

Lensin video performansını değerlendirecek olursak, optik imaj sabitleyici özelliği başta olmak üzere yapay zekanın de desteği ile, oldukça başarılı bir video performansı karşımıza çıkıyor. Bu yüzden bağımsız destekleri değerlendirdiğimiz zaman söz konusu modelin Avrupa ülkelerinde satışa sunulduğu takdirde, sevilen akıllı telefonlar arasında yer alacağını biliyoruz. Xiaomi’nin Ultra modelleri Xiaomi 12S Ultra’ya kadar ilgi görüyordu. Fakat 12S Ultra modeli ,beklene ilgiyi görmediği için Avrupa pazarında satılmadı.

Önümüzdeki haftalarda Xiaomi 13 Ultra modelinin birçok ülkede satışa sunulması bekleniyor. 1400 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olan modeli Türkiye’ye giriş yaptığı takdirde, piyasanın en pahalı akıllı telefonları arasında yer alabilir. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Google Play Güvenli mi? Telefonunuza Virüs Girebilir!